כך תדעו אם טוב לכם במקום העבודה

מקום עבודה מסוים יכול להתאים לעובד אחד ולגרום תסכול לעובד אחר, אז צריך לבחון כל מקרה לגופו. כך תעשו זאת נכון

תוכן שיווקי , י"א באב תשע"ח

האם טוב לכם במקום העבודה?
האם טוב לכם במקום העבודה?
iStock

סיפוק ממקום העבודה שווה הרבה יותר מאשר תוספת למשכורת. עובדים שמרגישים נטולי מוטיבציה יתקשו להגיע להישגים, יפגעו לעצמם בקריירה וישחקו מוניטין שנצבר במאמץ רב ובמשך תקופה ארוכה.

עם זאת, לא תמיד קל לדעת מתי מגיע הרגע לעזוב מקום עבודה והכל מתחיל בזיהוי מוקדם של סימני השחיקה.

קודם כל, תוכלו לדעת שטוב לכם במקום העבודה על ידי העניין האישי. זו האינדיקציה הכי טובה למקום עבודה שבו כדאי להישאר ובעזרתה גם תדעו עד כמה שווה לכם להשקיע. אם אתם מעבירים את מרבית היום בעבודה, שמחים לפגוש קולגות וכמעט לעולם לא מסתכלים על השעה – זה סימן שטוב לכם.

מקום עבודה טוב מאפשר לכם לנצל כישורים

עוד אינדיקציה לכך שמקום העבודה מתאים וטוב לכם היא ניצול הכישורים והיכולות. כל עוד אתם נמצאים במקום שבו מעריכים אתכם, מאפשרים לכם להביא לידי ביטוי רעיונות יצירתיים ותומכים בכם גם במקרה של כישלון, אין סיבה לרעות בשדות זרים. מקום עבודה טוב יאפשר לכם לנצל את הכישורים שלכם ומנהלים מנוסים מבינים שזה גם אינטרס של הארגון.

כמו כן, תוכלו לדעת שטוב לכם במקום העבודה כל עוד היעדים שלכם ושל המעסיק עולים בקנה אחד. יעדים משותפים משרתים את שני הצדדים ואנשים שטוב להם בעבודה מרגישים שהם משקיעים את זמנם בחברה הנכונה.

מבחינה פרקטית, כל מה שצריך לעשות הוא לשאול את עצמנו האם המשרה דורשת את אותן אפשרויות נסיעה שאנחנו רוצים, האם היא תואמת את האיזון המבוקש בין קריירה לחיים האישיים והאם היא מציעה אפשרויות קידום שמתאימות לשאיפות שלנו.

יכול להיות טוב בכל מקום עבודה

הטעות הנפוצה היא לחשוב שבמקום עבודה אחר בהכרח יהיה טוב יותר. זו כמובן שגיאה כי מקום העבודה עצמו לא מבטיח תנאים אידיאליים, מה גם שיש השפעה גדולה לתכונות האופי של העובד וליעדים שהוא מציב לעצמו.

גם התדירות שבה עובדים מחליפים תפקידים באותו מקום עבודה מעידה על רמת שביעות הרצון שלהם מהארגון. אם אנשים סביבכם נשארים באותו מקום עבודה למשך זמן רב, כנראה שיש לכך סיבה. אמנם יכול להיות שהציפיות שלהם שונות משלכם, אבל בהחלט שווה להתייעץ איתם לפני שמבצעים מהלך דרמטי.

במידה ועל האמור לעיל החלטתם שהגיע הזמן להחליף מקום עבודה, תוכלו לעשות זאת באופן הדרגתי. חברות גדולות מפרסמות מודעות דרושים באתרי אינטרנט ובעיתונות הכתובה וניתן להתרשם מהן לפני שמעבירים הודעה למעסיק.

בעזרת סקירה קצרה של מודעות דרושים טבע למשל היא חברה מובילה בכל הנוגע להענקת תנאים מעולים למתאימים, אך יש עוד חברות שאליהן אפשר לעבור בלי לחשוש.