בפעם ה-22: סטריטבול י-ם יוצא לדרך

1000 משתתפים, 250 קבוצות ו-14 מגרשים, מרתון כדורסל הרחוב הגדול והוותיק בישראל יצא לדרך בתחילת אוגוסט. בואו לקחת חלק

נרי וייס , י"א באב תשע"ח

סטריטבול ירושלים - בפעם ה-22
סטריטבול ירושלים - בפעם ה-22
צילום: באדיבות עיריית ירושלים

עם הצלחות לא מתווכחים. אחרי ההישג האדיר וההיסטורי אמש של נבחרת העתודה של ישראל, לתושבי ירושלים והסביבה מגיע גם.

כמו בשנים עברו, שוב דואגים בעיריית ירושלים לתעסוקה ספורטיבית לרבים, כשיקיימו בפעם ה-22 ברציפות את מרתון כדורסל הרחוב הגדול והוותיק בישראל - סטריטבול ירושלים 3*3.

כבכל שנה, גם השנה הטורניר הייחודי יוקדש לזכרו של של סמל אופיר קיט ז"ל, כשטקס הוקרה לזכרו יפתח את משחקי הטורניר שיתקיים בין התאריכים 01.08.18 - 31.7.18, בכיכר ספרא שבעיר.

אופיר ז"ל, היה מדמויות הבולטות בטורנירי הסטריטבול הראשונים ונהרג בפעילות צבאית בעזה. לטקס הפתיחה המרגש צפויה להגיע משפחתו הקרובה וחיילים מחטיבת גבעתי אליה השתייך כמו גם כוכבי כדורסל בעבר ובהווה.

השנה יתקיים טורניר הסטריטבול המסורתי כחלק מאולימפיאדת הילדים הבינלאומית, שלראשונה תתקיים בישראל ובירושלים. כמו כן, במהלך ימי הסטריטבול ייערכו גם תחרויות פתוחות לקהל הרחב עם פרסים לזוכים כשהכניסה לכיכר פתוחה לקהל הרחב.

במהלך טורניר הסטריטבול, תהפוך כיכר ספרא למגרש כדורסל ענק עם 13 מגרשים ועוד מגרש מרכזי אחד גדול, חדיש ומפואר. למעלה מ-1,000 כדורסלנים וכדורסלניות ייטלו חלק במאות המשחקים שיתקיימו בימי התחרות כשהצפי הוא ל-250 קבוצות שייקחו חלק בטורניר הכדורסל הגדול של ירושלים.

אירועים נוספים שיתקיימו כחלק מהטורניר המסורתי: אליפות צה"ל בכדורסל רחוב, משחקי ראווה, מופעים אקרובאטיים, תחרות הטבעות ותחרות קליעות לשלוש נקודות.

הטורניר יתקיים הודות לאגף הספורט העירוני בעיריית ירושלים, כשגם ספורטאים צעירים מלא פחות מ-30 מדינות ברחבי העולם, ייקחו בו חלק השנה. הרישום לטורניר מתבצע דרך האתר העירוני של עיריית ירושלים.

איציק קורנפיין, מנהל אגף הספורט העירוני אמר: "סטריטבול ירושלים הינו טורניר הסטריטבול הגדול בישראל המתקיים זו השנה ה-22. אנו ממשיכים ונמשיך בכל שנה לפתח ולהעצים את האירוע ולבסס את מעמדו כמרתון כדורסל הרחוב המוביל בארץ".

עוד אמר קורנפיין, "אנו שמחים השנה לקיים טורניר סטריטבול בינ"ל, במסגרת אולימפיאדת הילדים ICG, טורניר שיוסיף המון עניין ומתח. צפויה לכולנו חגיגת כדורסל אמתית ובעיקר חווית ספורט מיוחדת לכל המשפחה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il