יונתן היילו ישתחרר מהכלא כבר היום

הוועדה אישרה את בקשתו של היילו לאחר שהפרקליטות הסירה בשבוע שעבר את התנגדותה אליה, בעקבות חוות דעת של גורמי הטיפול.

ערוץ 7 , י"א באב תשע"ח

יונתן היילו
יונתן היילו
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ועדת השחרורים בכלא רימונים החליטה לקבל את בקשתו של יונתן היילו, שהורשע בהריגת האדם שאנס אותו, לשחרור מוקדם, והוא ישוחרר עוד היום.

הוועדה אישרה את הבקשה לאחר שהפרקליטות הסירה בשבוע שעבר את התנגדותה אליה, בעקבות חוות דעת של גורמי הטיפול.

בשנה שעברה העניק הנשיא ריבלין להיילו חנינה וקיצר את עונשו, במטרה שיוכל להשתחרר מהכלא כבר בחודש ינואר, אולם ועדת השחרורים דחתה בינואר את בקשתו של היילו לשחרור מוקדם מהכלא.

"הוועדה ממליצה כי בתקופה זו, ובהקדם האפשרי, ישתלב האסיר בקבוצה ייעודית לטיפול בתחום האלימות, בדגש על העבירה שבה הורשע", נאמר אז בהחלטת הוועדה.

היילו בן ה-27 הרג במאי 2010 אנס סדרתי שפגע בו במשך תקופה ממושכת. בשנת 2013 הורשע בעבירת רצח על ידי בית המשפט המחוזי בלוד, ונגזרו עליו 20 שנות מאסר.

עורך דינו, אלון אייזנברג, הגיש ערעור על פסק הדין ובית המשפט העליון קיבל באופן חלקי את הערעור והפחית את עונשו ל-12 שנות מאסר.

בפסק הדין כתבו שופטי העליון כי האנס התעמר בהיילו במשך תקופה ארוכה. ההתעמרות ''כללה מסכת של אירועי אלימות, איומים באלימות לרבות איומים על חייו של המערער, סחיטה כספית והתעללות מינית שכללה שני מעשה סדום".

"זהו אחד מאותם מקרים שבהם המשפט אינו יכול להכיל את מלוא מורכבותם של החיים ושל הצער האנושי. זהו מקרה שמחייב איזון בין ההתחשבות במצוקת הפרט לבין שיקולי צדק כלל חברתיים, ובכלל זה השמירה על קדושת חייו של כל אדם, גם מי שפשע, והחשש מפני מתן הכשר לעשיית דין עצמית ולנקמה", הוסיפו.