יו"ר חדשה למזכירות הפדגוגית

ד"ר מירי שליסל תמונה לתפקיד יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, ותחליף את ד"ר משה וינשטוק שמסיים בימים אלו את תפקידו.

ערוץ 7 , י"א באב תשע"ח

מירי שליסל
מירי שליסל
צילום: דוברות משרד החינוך

ועדת האיתור החליטה על מינויה של ד"ר מירי שליסל לתפקיד יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך.

ד"ר שליסל כיהנה בשלוש השנים האחרונות (2015- 2018) סמנכ"לית פדגוגית ברשת דעת ומנהלת מרכז "דעת" להתחדשות פדגוגית.

במסגרת תפקידה היא הובילה שורה של תכניות חינוכיות לצוותי ההוראה בבתי הספר בהן: תכניות הכשרה לרכזים פדגוגיים, השתלמויות בית ספריות, טיפוח של קהילות מורים ופיתוח של תכניות פדגוגיה במרחבי למידה מתחדשים. כמו כן, היא עסקה בליווי של מנהלים והנחתה עמיתים בבית הספר למנהיגות חינוכית ע"ש מנדל.

בשנים 2015-2011 שימשה ד"ר שליסל מנהלת תחום דעת של תנ"ך בחינוך הממלכתי דתי במשרד החינוך. באותן שנים היא הובילה את פיתוחה של תכנית לימודים חדשה למקצוע, שהקיפה את כל שכבות הגיל (א-יב) וכן פיתוחם של חומרי למידה מתוקשבים.

לפני כן היא כיהנה כמנהלת תחום חינוך ביד הנדיב מטעם קרן רוטשילד, עסקה בהכשרת מורים במכללת הרצוג ומנהלת בשני מוסדות חינוך; תיכון אור תורה רמות לבנות (ירושלים) ותיכון פלך (ירושלים).

ד"ר שליסל בעלת תואר ד"ר בפילוסופיה מטעם האוניברסיטה העברית, M.A מטעם החוג למקרא ו- B.A בהיסטוריה של עם ישראל ולימודים כלליים, שניהם מטעם האוניברסיטה העברית. המינוי לתפקיד ייכנס לתוקף בכפוף לאישור הממשלה.

שר החינוך, נפתלי בנט, בירך את שליסל, "ברכות לד"ר מירי שליסל על מינויה לתפקיד החשוב של יו"ר המזכירות הפדגוגית. מדובר באחד התפקידים המשמעותיים ביותר במערכת החינוך, אשר משפיע על כל תלמיד ותלמידה ומעצב את דור העתיד של ישראל. לאור ניסיונה העשיר החינוכי העשיר ועשייתה במגוון תפקידים לאורך השנים, ד״ר שליסל נמצאה כמתאימה ביותר להוביל את המזכירות הפדגוגית בשנים הקרובות. בשם הורי ותלמידי ישראל, אני מאחל לה הצלחה רבה. בטוחני כי תבצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר ותהווה נכס למערכת החינוך".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הוסיף "לד"ר שליסל ניסיון עתיר ומשמעותי בתחום של חדשנות פדגוגית, הכשרה והובלה של צוותי החינוך. לאור האתגרים הגדולים אשר עומדים בפני מערכת החינוך, אני בטוח שמירי תצליח להוביל את המזכירות הפדגוגית ליעדים ולמחוזות חדשים ותיצור את החיבור בין הלמידה למיומנויות של המאה ה- 21. אני מאחל למירי הצלחה גדולה".