אריה קינג מגיב למתקפה

חבר מועצת העיר ירושלים מתחרט על הסגנון אך לא מתנצל על הנחייתו להזיז רוכל ערבי משער יפו. "מי שתקף אותי מפחד מהחלת החוק הישראלי".

אלירן אהרון , י"א באב תשע"ח

אריה קינג
אריה קינג
צילום: אלירן אהרון

חבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג מגיב בערוץ 7 למתקפה נגדו מצד אנשי ימין ואנשי שמאל, לאחר שהנחה את פקחי עיריית ירושלים להזיז ממקומו ערבי שמכר בייגלה בשער יפו.

כזכור, קינג התגאה במעשה בחשבון הפייסבוק שלו, בעיצומו של תשעה באב, ואז ספג ביקורת קשה מימין ומשמאל, במיוחד על העובדה שלחמניות הבייגלה נזרקו על רצפת הרחוב.

"העובדה היא שיש עלייה מסחררת באחוז הערבים בירושלים. למה? כי אנחנו פוחדים לפנות דוכן בייגלה לא חוקי?", טוען קינג, "זה פחד להאמין שהחוק שלנו צודק. החוק הישראלי".

לדבריו, האנשים שמתח עליו ביקורת גם מסכימים למכירת חמץ בפסח ולפתיחת בתי עינוגים בתל אביב בתשעה באב. "הפחד שלנו מיישום החוק הישראלי בעיר העתיקה ומזרח העיר הוא פחד גלותי. עמוק בפנים עוד חושבים שזה 'שלהם'. כך נוצרת חלוקת העיר דה פאקטו מתחת לאף שלנו".

קינג, המוביל את סיעת 'מאוחדים' בבחירות הקרובות למועצת העיר ירושלים, מתייחס גם לנפילת האבן הענקית ברחבת ''עזרת ישראל'' בכותל המערבי. "היה פה נס גלוי, השאלה עכשיו היא מה עושים עם זה. אני מקווה שעיריית ירושלים תביא את טובי המהנדסים כדי לעשות סדר ולחזק את כל החלק הדרום מערבי".