עליהום על הרב שטרן

רבה של ירושלים העז להתבטא נגד הלהט"ב ואמר שילדיהם יהיו אומללים. ח"כ שמולי תקף: ''האומלל היחידי כאן זה אדון שטרן בעצמו''.

חזקי ברוך , י"א באב תשע"ח

הרב אריה שטרן
הרב אריה שטרן
photo by Noam Revkin Fenton/Flash 90

הרב הראשי לירושלים, הרב אריה שטרן, מתח ביקורת על הפגנות הלהט"ב שמתקיימות בדרישה לאפשר הליך פונדקאות לגברים הומואים.

בהקלטה שפורסמה ב"כאן 11" נשמע הרב שטרן מתבטא נגד העובדה שזוגות חד מיניים מגדלים ילדים, כאילו היו משפחה נורמטיבית. "אף אחד לא מדבר על כך בעצם מגדלים פה ילדים שנכנסים לחיים מאוד מוזרים ולא טבעיים, בלי אבא ואמא. בהחלט יכול להיות שהילדים היו אומללים בסופו של דבר", אמר הרב שטרן.

יו"ר מפלגת מרצ ח"כ תמר זנדברג זעמה, "הקהילה הגאה לא זקוקה לחיזוקים ועזרה מרב קיצוני, שוודאי הטיף לתלמידיו נגד שנאת חינם בתשעה באב, וחזר להסית בסיום הצום. הוא ודומיו יכולים לשאוב תסכול רב מהאופן שבו הקהילה הגאה סחפה אחריה מדינה שלמה, בדרך להכרה בשוויון מלא".

ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני תקף גם הוא את הרב הראשי, "האומלל היחידי כאן זה אדון שטרן בעצמו, שבגלל אנשים כמותו הם מרחיקים יהודים רבים מהיהדות.

''במקום לנסות ולנהל את פנקס החשבונות של אלוהים עדיף שיחזור בתשובה על הפצת דברי השנאה, ההסתה והבלע בעולם כלפי בני ובנות עמו, שעוד משלם את משכורתו", הוסיף שמולי.

מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר תקף בחריפות את ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) על שביזה את רבה של ירושלים. "כאילו לא חלפו 24 שעות מט' באב, יום של חשבון נפש על שנאת חינם שבגללה נחרב בית המקדש, ביזה ח"כ שמולי תלמיד חכם שיכול להיות סבו וממשיך את הקו הבוטה של 48 השעות האחרונות, בו ציבור שלם מתנהג באלימות כלפי מי שלא חושב כמותם", אמר סופר.

''הקהילה הלהט"בית לא תסתום את לנו את הפה. אני מציע לח"כ שמולי ללמוד לכבד את דעתו של האחר ולחזור בו מדבריו", הוסיף סופר.