שני מיליון ש"ח למבצעי הלינץ' ברמאללה

בטלוויזיה של הרש"פ הוגדר כ"גיבור" אחד ממבצעי הלינץ' ברמאללה, שבו נרצחו שני חיילי מילואים, והובעה תקווה לשחרורו מהכלא הישראלי.

שמעון כהן , י"ב באב תשע"ח

האדרת מחבלים ברמאללה. ארכיון
האדרת מחבלים ברמאללה. ארכיון
פלאש 90

תכנית הטלוויזיה הפלסטינית "ענקי הסבלנות" המוקדשת למחבלים כלואים, שיבחה לאחרונה שלושה מבין המחבלים שהשתתפו בלינץ' וברצח חיילי המילואים ואדים נורז'יץ' ויוסי אברהמי הי"ד.

כזכור, שני החיילים נקלעו בסוף שנת 2000 למרכז רמאללה ברכבם. הם הובלו לתחנת המשטרה המקומית ושם נרצחו באכזריות על ידי המון פלסטיני שביצע בהם לינץ' והשחית את גופותיהם. מהאירוע זכור הצילום בו אחד הרוצחים הפלסטינים מציג בהתלהבות את ידיו המגואלות בדם בפני המון פלסטיני אחוז טירוף.

שלושת המחבלים שזכו להלל בטלוויזיה הפלשתינית כלואים כעת בישראל ועל פי דיווח של מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' צוות התכנית ביקר אצל בני משפחות שלושת המחבלים הכלואים חאבּס בַּיוּד, מוחמד נווארה וג'וואד אבו-קרע ודיווח מביתם.

על פי הציטוט המובא על ידי 'מבט' דיווח מנחה הטלוויזיה הפלשתינית: "אני נמצא כעת עם משפחת האסיר הגיבור חאבס ביוד הנידון למאסר עולם בבתי הכלא של הכיבוש... אנחנו נמצאים בבית האסיר הגיבור מוחמד נווארה שמרצה מאסר עולם, שאללה ישחרר אותו...".

אחותו של המחבל, מוחמד נווארה, השיבה בשידור: "מוחמד הוא בחור יפה תואר ומעורר גאווה... אני גאה בכך שיש לי אח כמו מוחמד... אנחנו מתגאים בו ומתפארים בו".

מכון 'מבט' מדווח כי "המחבלים האלו מקבלים הכרה והוקרה מהרש"פ לא רק בדברי שבח אלא גם בכסף. מאז מעצרם הרש"פ נתנה למחבלים האלה משכורות גבוהות יחסית, וזאת על פי חוקי הרשות הפלסטינית. נכון ליוני 2018, תשלומי המשכורות שלהם הצטברו והגיעו לסכום כולל של 2,023,600 ש"ח".