פרופיל קישורים לאתר שלך, למה צריך?

למה צריך פרופיל קישורים לאתר? מה זה בכלל? למה זה טוב? מה זה עושה? למה אני חייב את זה? האם למתחרים שלי יש פרופילי קישורים?

, י"ב באב תשע"ח

קישורים
קישורים
צילום: pixabay

מה זה פרופיל קישורים?

פרופיל קישורים טוב לעסק שלך מכמה סיבות, אחת הסיבות היא שהוא משפיע על המיקומים שלך במנועי חיפוש. מיקומים במנועי חיפוש מושפעים מכמה גורמים, כאשר אחד מהגורמים הם קישורים איכותיים לאתר שלך ממקורות ממש חזקים. מקורות חזרים ואיכותיים הם אתארים שבאותו התחום של האתר שלך והם מקשרים אליהים קישורים איכותיים גם. הקישורים האכני איכותיים, הם אתרים של מוסדות מדינה שיש להם קישורים מקשרים איכותיים, למשל אתרים שמסתיימים ב .gov.il או ac.il ועוד ועוד. אתרים של .co.il או .com ועוד הם גם אתרים פוטנציאלים טובים להוציא מהם קישורים, אל שיש לחקור קודם האם הם ממש טובים או שאפילו יכולים לפגוע ולהוריד אותנו במיקומים.

אז לפי פונים לבניית פרופיל קישורים?

כמובן שפונים לחברות קידום אתרים, או למקדם אתרים עם נסיון בתחום. הנסיון בבנית פרופיל קישורים הוא חשוב מאוד, לא ניתן להתפשר על קישורים פחות איכותיים כי המשמעות היא האם נעלה במיקומים במנועי חיפוש או לא, יותר גרוע האם נירד במיקומים.

מה עושים אם יש קישורים לא איכותיים לאתר שלנו?

דבר ראשון, פונים לאתר שמקשר אל האתר שלנו ומבקשים ממנו להוריד את הקישור. בדרך כלל זה לא קל, לפעמים אפילו רוצים על זה כסף, כן רוצים כסף להוריד קישור שאנחנו שמנו ואין לנו יכולת להוריד אותו. אז אנו אומרים להם שזה לא בריא לאתר שלנו וגם לאתר שלו. אם עדין הם לא מוכנים להוריד, אנו משתמשים בכלי של גוגל WMT או בכלי קידום כגון SEMRUSH המתממשק עם ה WMT ומודיעים לגוגל שזה קישור שאנחנו מתעלמים ממנו, החדשות הפחות טובות, שאי אפשר לדעת איך גוגל תתיחס לבקשה הזאת, לכן עדיף שבעל האתר יוריד את הקישור.

בכל אופן בכל עניין קידום אתרים, תוכלו לפנות אלי בבלוג ב ilseo.co.il