נתניהו הודיע רשמית: תומך באלקין

ראש הממשלה הודיע רשמית על תמיכה במועמדות אלקין במירוץ לראשות עיריית ירושלים. "הוכיח שירושלים קרובה לליבו ויקרה לו מאוד", כתב.

ערוץ 7 , י"ב באב תשע"ח

אלקין ונתניהו. ארכיון
אלקין ונתניהו. ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אחר הצהריים (שלישי) באופן רשמי בחשבון הטוויטר שלו על תמיכה במועמדותו של השר זאב אלקין לראשות העיר ירושלים.

"אני תומך בשר זאב אלקין לראשות העיר ירושלים. כח"כ, כשר ובמיוחד כשר ירושלים ומורשת, פעל השר אלקין רבות למען בירתנו והוכיח שהיא קרובה לליבו ויקרה לו מאוד. אני מאחל לו הצלחה רבה", כתב נתניהו.

בתגובה להודעה מסר השר אלקין, "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון והתמיכה במועמדות שלי לראשות העיר ירושלים".

"שנים רבות עבדתי לצידו של ראש הממשלה בצמתים חשובים בפוליטיקה הישראלית ועשינו הרבה דברים ביחד. אין לי ספק, שכראש העיר ירושלים, יחד עם ראש הממשלה, נמשיך לעבוד יד ביד ונעשה את ירושלים חזקה יותר", הוסיף אלקין.

נציין כי אלקין הודיע זה מכבר על מועמדותו לתפקיד, אך ראש הממשלה התמהמה, ככל הנראה במכוון, מלהביע תמיכה פומבית במועמדותו.

בשבוע שעבר פורסם כי הוועדה המוניציפאלית של הליכוד, בראשות יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין חיים ביבס, החליטה לבטל את הפריימריז לתפקיד מועמד הליכוד לראשות עיריית ירושלים.

אם היו נערכים פריימריז לתפקיד "מועמד הליכוד לראשות עיריית ירושלים" ואלקין היה מנצח, הוא היה נבחר באופן רשמי להיות מועמד המפלגה בבחירות לראשות העיריה ומקבל תקציב של מיליוני שקלים לקמפיין הבחירות.

בעקבות ההחלטה הודיע אלקין כי הוא מתמודד על התפקיד באופן עצמאי, ללא תמיכה כספית של הליכוד.