"ישראל לא תסבול כל הפרה של ריבונותה"

השגריר דנון נאם במועצת הביטחון והתייחס למצב הביטחוני, "יותר מדי אנשים בבניין הזה שכחו מיהו החמאס, ארגון טרור רצחני".

ניצן קידר , י"ב באב תשע"ח

דני דנון. ארכיון
דני דנון. ארכיון
צילום: הלל מאיר/TPS

מועצת הביטחון של האו"ם, התכנסה היום (שלישי) לדיון בנושא המזרח התיכון במהלכו נשא דברים שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון.

"מוקדם יותר היום ישראל ירטה מטוס קרב סורי שחדר לשטחה האווירי", סיפר דנון והדגיש, "ישראל לא תסבול כל הפרה של ריבונותה, לא מסוריה, לא מעזה ולא מאף אויב אחר המאיים על ביטחון אזרחיה".

דנון הוסיף, "בסוף השבוע האחרון, חייל צה"ל נהרג על ידי הטרוריסטים של החמאס בזמן שחמאס שיגר למעלה ממאתיים טילים לעבר אזרחי ישראל. בחודשים האחרונים, חמאס שרף למעלה מ-30 אלף דונם בשטח ישראל, שטח הזהה בגודלו למחצית משטחה של מנהטן. רק דמיינו אם חצי ממנהטן הייתה עולה בלהבות כתוצאה מטרור".

השגריר דנון התייחס להתבססות החמאס בלבנון בתמיכת איראן: "בחודשים האחרונים חמאס הרחיב את שיתוף הפעולה עם חיזבאללה והגביר את הפעילות שלו בלבנון. הוא חלק מאופרציה בינלאומית חוצת גבולות העוברת מתורכיה, דרך לבנון וסוריה ומסתיימת באיראן. באמצעות הרשת הזו, בחסות ובמימון איראן, חמאס הקים מפעלים לייצור טילים ומחנות אימונים בדרום לבנון. בתמיכת איראן, חמאס הופך לאיום אזורי ובינלאומי".

דנון פנה לחברות המועצה ואמר: "יותר מדי אנשים בבניין הזה שכחו מיהו החמאס, ארגון טרור רצחני שמפעיל טרור נגד ישראל ומחזיק בתושבי עזה כבני ערובה. חמאס הוא בעיה בינלאומית, הגיע הזמן שמועצת הביטחון תכיר בכך שחמאס לא שונה מאל-קאעידה או מדאעש. עליכם להכיר בחמאס כארגון טרור."

מוקדם יותר, אמר השגריר בפתח דבריו כי "ישראל מספקת סיוע הומניטרי לתושבים סורים מאז תחילת הלחימה ומעבירה להם מזון, תרופות וביגוד. השבוע, למעלה מארבע מאות אנשי 'הקסדות הלבנות' ובני משפחותיהם פונו בבטחה מסוריה על ידי ישראל. האומץ המדהים של האנשים האלו ראוי להערכה. אנו רוצים להודות למדינות שלקחו חלק במבצע החשוב הזה".