כוכבי העבר של הכדורגל לזכרו של מלאכי

אירוע גמר ליגות הספורט של מטה בנימין לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד, נסגר אמש בטקס מרגש בהשתתפותם של מוטל'ה שפיגלר ואבי נמני

נרי וייס , י"ב באב תשע"ח

שפיגלר ונמני עם אליעזר רוזנפלד בטקס
שפיגלר ונמני עם אליעזר רוזנפלד בטקס
צילום: יח"צ

טקס מרגש מאוד נערך אמש (שני) במגרש הספורט של בית ספר "זיו" שבירושלים. הטקס שהיה הסיום לאירוע גמר ליגות הכדורסל והכדורגל של המועצה האזורית מטה בנימין, לנוער ולבוגרים, הפגיש בין שניים מכוכבי העבר הגדולים של הכדורגל הישראלי למשפחת רוזנפלד ולמאות נערים ונערות מכל רחבי המועצה.

השניים, מוט'לה שפיגלר, כובש השער היחידי לזכות נבחרת ישראל בטורניר מונדיאל ואבי נמני, מספר 8 האגדי של מכבי ת"א, הגיעו בכדי להוקיר ולכבד את זכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד, בן היישוב כוכב השחר שנרצח לפני שלוש שנים בדרכו ממשחק כדורסל של נבחרת היישוב שלו בצומת גדעון שעל ציר אלון.

מאז הרצחו של מלאכי החליטה משפחתו לקחת חסות על טורנירי ליגות הכדורסל והכדורגל של המועצה האזורית מטה בנימין, כשגולת הכותרת מבחינתה הוא אירוע הגמר שזו השנה הרביעית שמוקדשת לזכרו של יקירה.

"עבורי זאת זכות גדולה להגיע לאירוע המוקדש לזכרו של מלאכי רוזנפלד ז"ל. משפחת רוזנפלד היא משפחה מדהימה, המקרינה המון חוסן ואופטימיות לחיים. התרגשתי לראות את המשפחה מתמודדת בצורה יוצאת דופן עם הכאב הפרטי שלה דרך הספורט, המוסיקה, שמחת חיים ואחדות אמיתית. אני מברך על השגשוג והפריחה של הספורט בבנימין ועל הפעילות הספורטיבית הענפה המושכת אחריה מאות ילדים ובני נוער לאורך כל השנה", אמר נמני.

מוטל'ה שפיגלר הוסיף בטקס כשאמר: "נהנתי מאוד לראות את בני הנוער משחקים, רצים ונותנים את כל כולם על המגרש וזה בעיני הספורט הטהור והאמיתי . הספורט מוכיח שאפשר להגיע דרכו להישגים חינוכיים וחברתיים גדולים לצד ניצחונות וזכייה בגביעים. גמר ליגות בנימין הוא בהחלט הבמה הראויה והטבעית להנצחת מלאכי רוזנפלד ז"ל שהיה ספורטאי, חובב ספורט מושבע וחלק בלתי נפרד מליגה זו".

אביו של מלאכי, אליעזר רוזנפלד הודה לשניים על הדברים המרגשים ולכל השותפים לדרך, כשאמר: "עבורנו זה בהחלט ערב מרגש ובלתי נשכח והחיבור של הספורט ובמיוחד הליגות של בנימין להנצחה של מלאכי הוא חיבור חזק שמעניק לנו המון כוח להמשך. הייתה לי הזכות לשחק לצד מלאכי בארבע השנים האחרונות והמסר שלי להורים הוא לנצל את הזכות הזו לשחק ביחד עם הילדים שלכם בכל גיל. אין לי מילים להודות למרכז קהילתי בנימין על היוזמה הברוכה ולשתי אגדות הכדורגל מוטל'ה שפיגלר ואבי נמני על הגעתם לאירוע ריגשה אותנו וחיממה לנו את הלב".

יעל כהן, מנהלת מרכז קהילתי בנימין, נשאה אף היא דברים כשאמרה:" ליגות בנימין מהוות נדבך נוסף בתנופת הספורט הגדולה שעוברת בנימין. גמר ליגות בנימין בכדורסל ובכדורגל של בנימין מהווה את אירוע השיא עבור כל הקבוצות, השחקנים והשחקניות מהישובים השונים שנטלו חלק בליגות לאורך כל השנה. מלאכי רוזנפלד ז"ל שהיה חלק בלתי נפרד מליגת הכדורסל של בנימין נרצח בדרכו חזרה מאחד ממשחקי הליגה ועבורנו זה היה אך טבעי להנציח את זכרו בליגה אותה הוא כה אהב ובה שיחק. רוחו של מלאכי עדיין אתנו וכולי תקווה שנמשיך במסורת זו להנצחת שמו גם בשנים הבאות".

במהלך הטקס העניקו שפיגלר ונמני לאליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי, חולצה של מכבי תל אביב, קבוצה אותה אהד מלאכי ז"ל, עם הקדשה אישית למזכרת. משפחת רוזנפלד התרגשה מאוד מהמחווה של השניים. בין יתר הנוכחים באירוע הגמר ובטקס המרגש היו גם מעוז ביגון מנכ"ל המועצה האזורית בנימין, שי שטרית ממשרד התרבות והספורט, יעל כהן מנהלת המרכז הקהילתי בנימין, זאבי המאיר מנהל מחלקת הספורט בנימין, בני משפחת רוזנפלד ועוד.

לאחר הטקס המרגש, התקיים משחק ראווה חגיגי בהשתתפות נבחרת כוכבי בנימין אותה הדריך מוטל'ה שפיגלר לבין נבחרת משפחת רוזנפלד בהובלת אבי נמני. במשחק ניצחה הנבחרת של נמני בתוצאה 1:2, כשאת צמד השערים למנצחים כבש מאיר רוזנפלד אחיו של מלאכי ז"ל.

אירוע גמר ליגות בנימין בכדורגל ובכדורסל, בהפקת מחלקת הספורט של בנימין, הוא קו הסיום של מסורת בת מספר שנים המתקיימת בעשרות יישובים במטה בנימין בתקופת האביב והקיץ. הפעם שברה הליגה שיא חדש בכל הקשור לכמות משתתפים, כשלא פחות מ- 100 קבוצות ו-1,000 שחקנים לקחו חלק פעיל בכל מהלך העונה, וכולם הגיעו לגמר הגדול שהתקיים שנה נוספת במרכז הקהילתי 'זיו' שבבירה.

בהמשך העניק ראש המועצה האזורית בנימין, אבי רואה את הגביעים והמדליות לקבוצות המנצחות בטקס הסיום, כשבתואר אלופת ליגת הכדורסל של בנימין זכתה הנבחרת של ישוב חשמונאים לאחר שגברה בגמר על הנבחרת של עפרה 49:60. בבית התחתון ניצחה נבחרת ניל"י את כוכב יעקב.

חשמונאים קטפה גביע נוסף כשגם קבוצת הנוער שלה זכתה במקום הראשון כשניצחה את מצפה יריחו בתוצאה 2:1.

בגמר כדורגל הבוגרים הביסה נבחרת נעלה את עלי 0:3 וזכתה בצלחת האליפות עונה שניה ברציפות, לאחר שגברה על אותה עלי בתוצאה 4:1 בגמר שבעונה שעברה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il