השפלה: הפועל באר שבע תודח מאירופה?

אחרי שזכו באליפות שלישית ברציפות, הפועל באר שבע קיוותה להעפיל סוף סוף לשלב הבתים של ליגת האלופות. תבוסה בתוצאה 5:0 תמנע זאת מהם

נרי וייס , י"ב באב תשע"ח

שחקני באר שבע. בימים טובים יותר
שחקני באר שבע. בימים טובים יותר
צילום: פלאש 90

20 שנה עברו מאז הושפלה הפועל באר שבע באירופה. אז, היה זה בתוצאה 10:0 לרודה ההולנדית, במשחק הגרוע ביותר של הדרומיים באירופה ובכלל, הערב (שלישי) זה היה אמנם "רק" בתוצאה 5:0 אבל האכזבה גדולה הרבה יותר.

הדרומיים מבירת הנגב שקיבלו הגרלה קלה בשלב הבא, הגיעו שאננים אל משחקם הראשון במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות מול דינמו זאגרב, אלופת קרואטיה, והובסו קשות בתום תצוגת הגנה מהגרועות ביותר שראינו מקבוצת כדורגל ישראלית בשנים האחרונות.

העובדה כי האלופה מבאר שבע כשלה בשנתיים האחרונות בניסיונותיה להעפיל לשלב הבתים של מפעל הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה, יחד עם ההגרלות הקלות יחסית, העלו את הציפיות מבאר שבע לשמיים - וכגודל הציפייה כך גודל האכזבה.

האשם העיקרי בהשפלה הגדולה הערב על אדמת קרואטיה הוא שוערה החדש של האלופה, היווני יאניס אנסטיס. שער קליל של חאירוביץ' בדקה ה-20 הורידה לשוער היווני שפתח בהרכב האלופה את הביטחון וכעבור 8 דקות הדף זה לשערו שלו בעיטה חלשה של אורשיץ'.

בדקה ה-50 שוב הדף זה רע ואדמי הקפטן כבש את שערו הראשון וכעבור 11 דקות נוספות הרשית את השני שלו והרביעי של המארחת, שוב ללא תשובה של השוער היווני של באר שבע.

בדקה ה-82 התכבד הודזיץ' המחליף בשער האחרון במשחק כשנגח מקרוב לשערה של באר שבע, שוב ללא תשובה מהשוער היווני שהגיע במקומו של גיא חיימוב שהוקפא, ובאר שבע משלמת את המחיר על הציפיות הגדולות, היהירות ומאבקי האגו.

באר שבע מושפלת במשחק שככל הנראה סותם את הגולל על הופעה היסטורית בשלב הבתים של ליגת האלופות, כשמפסידה בתוצאה הגבוהה ביותר תחת אימונו של ברק בכר, והשניה הכי גבוהה מזה 20 שנה.

בשבוע הבא כאמור תגיע דינמו לגומלין באצטדיון טוטו-טרנר, למשחק שיהיה לפרוטוקול בלבד ככל הנראה. באר שבע תנסה את מזלה במפעל השני בחשיבותו, מפעל הליגה האירופית, כשתיפול אליו וצפויה לפגוש שם את המנצחת במשחק בין אפואל ניקוסיה הקפריסאית לפלורה טאלין האסטונית אותה הדיחה רק בשבוע שעבר ממוקדמות ליגת האלופות. תעפיל שוב אל שלב הבתים של המפעל השני?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il