גולני שלה
"הכומתה החומה מרטיטה את ליבי"

כלת פרס ישראל מרים פרץ מברכת בערוץ 7 את המתגייסים לחטיבת גולני, "כמה אני התרגשתי כשליוויתי את בני עם תפילה שישובו הביתה בשלום".

בני טוקר , י"ג באב תשע"ח

מרים פרץ
מרים פרץ
צילום: אלירן אהרון

כלת פרס ישראל מרים פרץ ששני בניה אוריאל ואלירז הי''ד נפלו במערכת ישראל, מברכת בערוץ 7 את הצעירים שמתגייסים הבוקר (רביעי) לחטיבת גולני, החטיבה שבה שירתו ארבעה מבניה.

"התרגשות גדולה", היא אומרת בפתח הדברים, ''גולני זה הבית שלי, ארבעת הבנים שלי שירתו בסיירת גולני ושני החתנים שלי שירתו באגוז. כשאני שומעת 'גולני', כשאני רואה את הצבע של הצהוב והירוק, זה מרטיט את ליבי בכל פעם מחדש.

''זה היה המקום שחלמו עליו בניי, לחמו ונפלו במסגרת החטיבה הזאת. אבל גולני זה לא רק בית, גולני זה שורשים, גולני זה מורשת, את גולני אתה מוצא מהחרמון בצפון ועד לדרום. גולני זו חטיבה ששותפה בקשר אמיץ בבניין הארץ הזאת, בדם הזה שהקרבנו כאן כדי שנוכל להמשיך לחיות".

מרים נזכרת בערב גיוס בניה לצה''ל, "כמה התרגשתי כשליוויתי אותם, אילו תפילות יש היום להורים, כמה הם מתרגשים, כמה הם מברכים בלב. כמה הם מתפללים רק תפילה אחת - שישוב הביתה בשלום, שהבנים והבנות שישובו הביתה בשלום. אני זוכרת שליוויתי את אוריאל הבן הבכור, אליעזר (בעלה של מרים - ב.ט.) עדיין היה חי ולילה לפני כן לא נרדמנו.

"הדלקנו נרות, הוא הלך לבית הכנסת ואני זוכרת שהוא עמד ופתח את ארון הקודש, איזו התרגשות. אתה שולח את הילד שלך זו לא סתם שליחות, אתה שולח אותו לדבר הגדול הזה שנקרא שליחות למען עם ישראל ואתה מתפלל שיחזור בשלום.

''כולנו יודעים כמה נופלים יש בגולני, אין קרב שלא היו בו. והם היום נמצאים בעזה ובאזור לבנון ובשכם ובג'נין, בכל מקום, אז התפילות האלה, זה יום של התרגשות, של תפילה, של זיכרון ושל גאווה. הכומתה החומה הזאת, החום הזה, האדמה הזאת, הארץ הזאת, השורשים, זה גולני שלי".

פרץ השתתפה אתמול בטקס הסיום של ''פלוגת אוריאל'' במכללה לפיקוד ומטה באור עציון, שם למד בנה. ''אמרתי בטקס לאותם בני נוער שאני מאחלת להם שהפקודה שאליה יקראו תהיה פקודת שלום והצו שאליו יצאו יהיה צו חיים. ואני חושבת שאין ברכה יותר גדולה מהברכה שתמיד ברכתי את בניי לפני שהם יצאו מהבית לצבא - יברכך ה' וישמרך, זאת ברכת הכהנים שישובו הביתה בשלום".