גם אם קשה, ממשיכים ללכת

מפקד מחלקה בבא''ח גולני בטור אישי למתגייסים הטריים. ''משפחה כן בוחרים וגולני היא חד וחלק משפחה''.

סג״ם איתי ברקוביץ , י"ד באב תשע"ח

 גולני
גולני
צילום: דובר צה"ל

המסע שלי התחיל במרץ 2015, בהכשרה שנמשכה שמונה חודשים בגדוד 51. כשסיימתי את המסלול המפרך החלטתי לצאת לפיקוד.

שירתי במשך ארבעה חודשים בקו ברצועת עזה ולאחר מכן עברתי קורס מ"כים בביסלמ"ח (בית הספר למפקדי כיתות ומקצועות חיל הרגלים). בארבעת חודשי הקורס עברתי אימון והכשרה למפקד כיתה. בהמשך, יצאתי בעצמי לקצונה - 8 חודשים בבה"ד 1 שבסופם הוכשרתי לקצין.

בסוף הקורס, קיבלתי טלפון מהמג"ד שהודיע לי שאני עומד לפתוח את מחזור אוגוסט 2017, ומאז אני איתם כבר חצי שנה ועוד מעט כבר מסיימים את ההכשרה.

גולני לא היה החלום שלי, אבל זה גם לא היה במקרה. ידעתי שאני רוצה להתגייס לקרבי. אני בא ממשפחה עם עבר של לוחמה ומורשת קרב - בני המשפה מהצד של אמא שלי הם גולנצ'יקים, אבא שלי מג"ד בצנחנים במילואים, ודוד שלי שכיום בדרגת כבאות גבוהה התחיל גם הוא בגולני.

אח שלי התגייס שנה לפני לגולני ושמעתי ממנו על החוויות שהוא עובר שם. מיד אחרי שנכנסתי למערכת הבנתי שזה המקום שלי והתחלתי להתעניין בפיקוד, בקצונה ובהכשרה של לוחמים אחרים. אנחנו שואפים להצליח במערכה הבאה, ובשביל זה אנחנו צריכים להוציא מכאן את הלוחמים הכי טובים.

גם כשקשה אני לא מתפשר על סטנדרטים מבצעיים, נהלים וצורת הדיבור. בסופו של דבר אנחנו שואפים להצליח במערכה הבאה, ובשביל זה אנחנו צריכים להוציא מכאן את הלוחמים הכי טובים שאפשר. יש סטנדרטים ומשמעת שחייבים לעמוד בהם. יש לי דרך חיים שאני מאמין בה ואני מנחיל אותה לחיילים שלי.

אני מאמין שמי שאומר שהוא לא מפחד או שלא קשה לו, משקר לכם! הרעיון הוא לא לא לפחד, אלא להתגבר ולהמשיך להילחם גם כשקשה!

משפחה כן בוחרים: גולני היא חד וחלק משפחה. האנשים שהכרתי פה הם חברים לכל החיים. בכל מקום שלא תלך תמיד שמים לב לגולנצ'יקים. אם זה בבסיס אחר, באימון חטיבתי או אפילו ברחוב, תמיד רואים חבורה של גולנצ'יקים בצד ששרים שירים, מחליפים חוויות וסיפורים - אנחנו קוראים לזה ישיבת גולני.

השירות בגולני הוא חוויה, אתם תעשו פה דברים שלא תשכחו בחיים שלכם. תבואו עם רעל בעיניים אבל תתכוננו גם לזה שלפעמים יהיה קשה ויהיו נקודות שבירה. תמיד תזכרו שהיופי כאן הוא שגם כשקשה, עדיין ממשיכים ללכת, כולם ביחד תומכים זה בזה. כי מה שאתה חווה פה - לא תחווה בשום מקום אחר.