התאהבתי בחיל השריון

מפקד פלוגת טירונים בשיזפון בטור אישי לכבוד המתגייסים החדשים לחיל שריון.

סרן הראל ישי , י"ד באב תשע"ח

סרן הראל ישי
סרן הראל ישי
צילום: דובר צה"ל

את המסלול הצבאי שלי התחלתי בקורס טיס, ולאחר כמה חודשים הגעתי לשריון. לא רציתי לשרת בשריון, אבל אמרתי לעצמי שאצא לקצונה ואפלס את דרכי חזרה לקורס טיס.

בזמן ההכשרה, התכנית שלי השתנתה לגמרי והתאהבתי בחיל השריון. סיימתי את מסלול הלוחמה כנהג טנק, והחלטתי שאני נשאר בחיל. שני הדברים שגרמו לי להתאהב הם קודם כל האנשים המדהימים שהראו לי מהי אחווה ורעות אמיתית, ושנית - הטנק.

אהבתי מאוד את המטוס, אבל הטנק היווה אתגר גדול יותר בשבילי, מאחר והטייס שולט על המטוס בלבד, בעוד מפקד הטנק שולט על כשלושה אנשי צוות - וזהו אתגר עצום כשלעצמו.

לאחר שסיימתי את ההכשרה כנהג, יצאתי ישירות לקורס מפקדי טנקים. שובצתי בסופו כגנן, מפקד בקורס מפקדי הטנקים, ולאחר מחזור אחד של פיקוד יצאתי לקורס קצינים.

בסוף המסלול, מילאתי תפקיד כמפקד מחלקה בגדוד 74 של חטיבה 188. משם המשכתי להיות גנן, מפקד בקורס קציני השריון, למשך שלושה מחזורים משמעותיים. תפקידי הבא היה סגן מפקד פלוגת קורס קציני השריון, שאותו מילאתי תוך כדי מבצע צוק איתן למשך שני מחזורים, חוויה מאתגרת כשלעצמה. יצאתי ללימודי תואר בכלכלה תחת מסגרת המכללה לפיקוד טקטי, וכיום אני בתפקידי הנוכחי כמפקד פלוגת טירונים בחטיבת ההכשרה של חיל השריון.

חוויה שלא אשכח שחיזקה בי את הרצון להישאר בחיל הייתה בבה״ד 1, במפגש עם חילות נוספים. הרגשתי שכולם ראו בצורה חזקה עד כמה כל לוחמי השריון חברים טובים האחד של השני, והרגשתי גאווה לעמוד מאחורי הכלי המפלצתי שנקרא טנק.

יש לי שלושה טיפים חשובים אליכם, מתגייסי אוגוסט 2018. האחד הוא לחייך, ולזכור שגם הרמטכ״ל עבר פעם טירונות. השני הוא להשקיע בחברויות שלכם, אלו האנשים שיהיו איתכם לכל אורך הדרך. השלישי והאחרון הוא לזכור שהכלים שתקבלו כאן, יהפכו אתכם לאנשים טובים יותר בעתיד.

אני מעריך אתכם על ההצטרפות לחיל המשמעותי הזה, ומאחל לכם לתרום למדינה (ולא פחות חשוב-לעצמכם) על ידי עשיית דברים והתגברות על מכשולים שלא חשבתם מעולם שתצליחו לעבור קודם לכן.