האמת על "הדרת החיילות"
"שקרים גסים בחסות השנאה וההסתה"

בדיקת "הפורום הציבורי" מגלה כי החיילות שהתבקשו לצאת מבריכת כפר הנופש באשקלון נכנסו אליה בשעה היחידה המוקצית לשחיית גברים נפרדת.

ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: Najeh Hashlamoun /Flash 90

כתבה שפורסמה בימים האחרונים מטעם "שדולת הנשים בישראל" כללה טענות חמורות ל"הדרת נשים" בבריכה בכפר נופש באשקלון.

בכתבה נטען כי בעקבות בקשתם של חיילים דתיים שלא לשחות יחד עם לוחמות מגדוד ברדלס קיבלו הלוחמות פקודה לצאת מהבריכה.

אולם, בדיקה של "הפורום הציבורי" מעלה תמונה שונה לחלוטין, בכפר הנופש באשקלון ישנה הקצאה מיוחדת לשעת רחצה בבריכה עבור גברים, ושעת רחצה עבור נשים. בשאר שעות הפעילות השחייה בבריכה מעורבת.

בניגוד לטענות החיילות הגיעו בשעה שבה הבריכה הוקצתה לשחייה עבור הגברים ולכן התבקשו לצאת ממנה.

לדברי איתי גרנק, יו"ר הפורום הציבורי, "לא הדרה, ולא הדתה. שקרים גסים בחסות השנאה וההסתה הבלתי נגמרת בין המגזרים השונים וליהדות ולמסורת במדינת ישראל. ברור לכולם שאם היה קורה ההפך, והיתה זו שעת הרחצה עבור הנשים, היו אלה החיילים הגברים שהיו מתבקשים לצאת מהבריכה".

"השקרים של פעילי וארגוני ההנתקה ממשיכים לזרום. עובדים על עם ישראל בעיניים. לשדולת הנשים נוח מאוד לספר חצאי אמת, לנפח את המקרים, ולצאת בפרסום אגרסיבי הגובל בהכפשה של ממש כדי לקדם הנתקה מהמסורת, וכמובן על הדרך לגייס כספים עבור העמותה שלהן", הוסיף.

משדולת הנשים נמסר בתגובה, "תגובת דובר צה"ל לתקרית ההדרה שהובאה על ידי שדולת הנשים בישראל מצערת. בכל פעם שאנחנו מפרסמות עוד סיפור של אפליית נשים, אכיפת כללי צניעות הזויים על חיילות וריקון תפקידים של חיילות מתוכן יש מענה ספציפי ונקודתי שמסרב להסתכל על התמונה הגדולה. לעומת זאת, הציבור הרחב כבר מבין את התמונה הגדולה: הלחץ האגרסיבי של הרבנים על הצבא הצליח - נשים נדחקות הצידה מפני הצורך בהתחשבות בחיילים דתיים. פקודת השירות המשותף, ההתנהלות של המפקדים בשטח וההחמרה של הפקודה מוכיחות זאת".

"במקרה המסוים הזה, חוסר סדר או תכנון דחק שוב, לכאורה במקרה, את הנשים. כשמקריות חוזרת על עצמה כל כך הרבה פעמים היא אינה מקריות יותר - היא נוהג, ולנוהג הזה אנחנו מתנגדות. שדולת הנשים בישראל תמשיך לסייע ולטפל בפניות של חיילות וחיילים ולפרסם ככל שניתן את התופעה הפסולה של הדרת חיילות בצה"ל", הוסיפו בשדולה.