הכירו את מערכות הקריוקי המומלצות

מערכות קריוקי אפשר למצוא במגוון חנויות סאונד או הגברה, אבל איך לבחור בערכת קריוקי ובידורית ובמה להתחשב?

, י"ד באב תשע"ח

קריוקי
קריוקי
צילום: יח"צ

תנו לנו להניח כי אתם מודעים היטב לעובדה כי מקורו של המושג קריוקי (הגייה נכונה: קראוקה) הוא ביפן. עם זאת, הידעתם כי משמעותו של המושג הוא 'תזמורת ריקה'? עוד עובדה מאוד מעניינת בנוגע לפופולריות של הקריוקי ביפן, היא העובדה כי במדינה מקובל מאוד לערוך פגישות עסקיות במועדוני קריוקי מובילים. הקריוקי הינו למעשה ז'אנר יפני למטרות בילוי, בה חובבים מציגים את יכולת השירה הייחודיות שלהם בפני קהל. השירה בפני הקהל מתבצעת באמצעות מיקרופון, כאשר מול "הזמר" מוצג התזמון הוויזואלי של המילים על מסך.

גם ישראל, כמו בישראל, נתפסה גם היא בחיידק הקריוקי. בעוד השיגעון לדבר מצא את דרכו מערבי גיבוש לצבא, כיום כבר ניתן למצוא עשרות רבות של מועדוני קריוקי ברחבי הארץ, מאובזרים בכל טוב. בנוסף לכך, בישראל פועלים מאות מפעילי קריוקי המציעים את שירותיהם להשכרה במגוון רחב של אירועים כדוגמת אירועי גיבוש, אירועים חברתיים, חתונות וכמובן ימי הולדת. בזכות התפתחות השוק, ובאופן הגיוני, כיום ניתן למצוא מגוון רחב ומעניין של ערכות קריוקי, בהן ניתן לעשות שימוש במנעד רחב של אירועים, החל מאירועי קריוקי המתקיימים בבתים פרטיים ועד לאירועים הנערכים במועדונים. להלן סקירה בין שלוש מערכות קריוקי (בידוריות) מובילות בשוק, הנבדלות האחת מן השנייה הן בתכונות הנושאות עמן, וכמובן גם על פי עלותן.

בידורית ProXtone AIR-1000: אנו מתכבדים להציג בפניכם את ערכת הקריוקי הראשונה בה נדון, בידורית proxtone air-100 מתוך סדרת ה-"air" (שנת 2017). המערכת כוללת נגן MP3, חיבור bluetooth מובנה וכן חיבור AUX. המערכת הינה ורסטילית ומתאימה למגוון רחב של אירועים, כדוגמת אירועי בית ספר, מסיבות פרטיות, ימי הולדת ואירועים הנערכים בשטח הפתוח, זאת בזכות עוצמת הקול המשמעותית המתלווה למערכת.

עוצמה: 500W.

זמן פעילות סוללה: עד 8 שעות.

מחיר: כ-2,300 ש"ח.

בידורית ProXtone Air2000-Plus: זוהי המערכת השנייה בה נדון, ובעוד ישנה מערכת נוספת מעליה ואינה היקרה ביותר, אל תמהרו להגיע למסקנה בדבר איכותה. מדובר במערכת קריוקי מפס ייצור חדשני (2018) מסוג "air". המערכת משמשת למנעד רחב של אירועים, החל מאירועים ביתיים ועד לאירועים חברתיים המתקיימים בשטח פתוח, בזכות איכות צליל הגבוהה לצד עוצמה משמעותית (350 וואט). המערכת כוללת מגוון פיצ'רים ובהם חיבורי bluetooth ו-mp3 מובנים, חיבור AUX, ומיקרופון אלחוטי הפועל בתדר UHF. המערכת כוללת בטרייה לנשיאה לאירועים בטבע ללא חיבור חשמל זמין.

עוצמה: 500W

זמן פעילות סוללה: עד 10 שעות.

מחיר: כ-3,000 ש"ח.

בידורית ProXtone Air2000-Pro: באם מצויה הפרוטה בידכם ואתם יכולים להשקיע סכום כסף רב יותר במערכת הקריוקי הבאה שלכם, זהו ללא ספק היהלום שבכתר, שכן מערכת זו נחשבת לבידורית הטובה בעולם, לא פחות מכך. כמובן כי המערכת הזו, בדומה לשתי קודמותיה, מתאימה גם היא למגוון רחב של אירועים הנעים החל ממסיבות פרטיות ועד לאירועים גדולים ומשמעותיים. המערכת מתהדרת בצליל קול נקי ומשובח אשר אינו נפגע כלל, וזאת על אף איכות העוצמה האסטרונומית המתלווה אליה. כאמור, באם באפשרותכם להשקיע סכום משמעותי במערכת קריוקי, זוהי המערכת בה עליכם לבחור.

עוצמה: 800W.

מחיר: כ-3,600 ש"ח.

חשוב לציין כי ניתן להניח והמשתמש "הפשוט" לא יבחין בהבדל משמעותי בין שלוש מערכות איכותיות אלו, אלא רק באם מדובר באדם הבקיא בתחום באופן משמעותי. ראשית, הקפידו לבחור אך ורק במערכת מתוצרת מותג מוכר ובעל אחריות, ושנית, בחרו במערכת התואמת את צרכיכם באופן מדויק, שכן אין כל היגיון לרכוש מערכת יקרה אשר נמצאת ברמה גבוהה מעל לזו שאתם צריכים.