מכתב הרבנים:
"הפכו את הסוטים לגיבורים"

יותר מ-250 רבנים חתמו על מכתב שבו מותקפים חברי הקהילה "הגאה" שמחו השבוע.

ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ח

הפגנת להט"ב
הפגנת להט"ב
צילום: קובי ריכטר/TPS

למעלה מ-250 רבנים מהציונות הדתית יוצאים היום (חמישי) במתקפה חריפה נגד קהילת הלהט"בים.

במכתב שפורסם באתר וואלה מאשימים הרבנים את ארגוני הלהט"ב ב"טרור אגרסיבי" וב"שטיפת מוח תקשורתית כאילו יש איזה מושג של משפחה" במטרה "להפוך את הסוטים לגיבורים".

הרבנים, בהם הרב יגאל לוינשטיין, הרב שמואל אליהו, הרב דב ליאור ובכירים נוספים טוענים כי הילדים שיוולדו בפונדקאות לזוגות הומואים "יהיו אומללים אם לא יאומצו במשפחות נורמטיביות".

במכתבם הביעו הרבנים תמיכה בדבריו של הרב אריה שטרן, וכתבו כי הוא "דיבר בעוז ובפשטות את האמת הנצחית של תורתינו הקדושה, ואת הנורמליות האנושית, איתה מזדהה הרוב הבריא במדינת ישראל שמזועזע מההתגרות ואובדן הדרך של ארגוני התועבות, לעשות מצעדים חצופים בערי ישראל ועוד הגדילו לעשות ולערוך מצעדי תועבה אלו ביום תשעה באב שהוא יום אבל לאומי על חורבן בית המקדש, שבין היתר חרב על גילוי עריות ושנאת חינם", כלשונם.

הם האשימו במכתב את ארגוני הלהט"ב ב"טרור אגרסיבי המלווה בשטיפת מוח תקשורתית השכם והערב על מנת להכשיר את הלבבות כאילו יש כאן איזשהו מושג של 'משפחה' ולהרוס את מושג המשפחתיות ולהפוך את הסוטים לגיבורים". הם ציינו כי הניסיון לעשות זאת "לא יצלח, כמו גם הניסיון לסתום פיות של רבנים ואנשים שפויים ולהפוך אותם לקיצוניים והזויים. הרב אריה שטרן יצא להגנתם של ילדי ישראל, שיהיו אומללים אם לא יאומצו במשפחות נורמטיביות".

בסיום המכתב ציינו הרבנים כי דבריהם נועדו לזעוק את "זעקת הילדים שאין להם פה, למנוע מהם חיים אומללים, ולתת להם את הזכות הבסיסית לחיות במשפחה טבעית נורמטיבית על מנת שיגדלו אנשים נורמליים בריאים בנפשם".