הנהלת הטכניון נבהלה ממכתב הרבנים

ראשי הטכניון לא אהבו לראות את חתימת רב המוסד האקדמי על מכתב התמיכה ברב שטרן ומיהרו להבהיר: "הטכניון הוא ממעוזי הסובלנות בישראל"

עדו בן פורת , ט"ו באב תשע"ח

חלק מרשימת החותמים על מכתב הרבנים
חלק מרשימת החותמים על מכתב הרבנים
צילום מסך

ראשי הטכניון בחיפה פרסמו הבהרה בעקבות הצטרפות רב המוסד האקדמי, הרב אלעד דוקוב, למכתב התמיכה ברבה של ירושלים הרב אריה שטרן, שעליו חתמו כ-250 רבנים.

לאחר פרסום מכתב התמיכה פנתה אגודת הסטודנטים אל הנהלת הטכניון, שמיהרה להזכיר כי הרב דוקוב הוא רב בית הכנסת של הקמפוס ואינו מייצג את הטכניון כולו.

ממלא מקום נשיא הטכניון הפרופסור אדם שוורץ אמר כי ''הרב אלעד דוקוב אינו רב הטכניון, וכמובן אינו מייצג דעה של הטכניון או של בית הטכניון.

''הטכניון הוא ממעוזי הסובלנות בישראל, הן במעשיו והן בתרבות השיח בקמפוס. הרב דוקוב יכול להביע את דעותיו הפרטיות ככל אזרח במדינת ישראל, אך כדאי שימנע מהטעיית הציבור. בנוסף, נציין כי הרב דוקוב ודעותיו אינן מייצגות את אגודת הסטודנטים בטכניון'', הוסיף פרופ' שוורץ.

כזכור, ''מכתב הרבנים'' ביקש לחזק את רבה של ירושלים הרב שטרן שספג ביקורת חריפה מהשמאל וקהילת הלהט''ב, לאחר שהתבטא נגד אימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים.

250 הרבנים שהצטרפו למכתב האשימו את ארגוני הלהט"ב ב"טרור אגרסיבי המלווה בשטיפת מוח תקשורתית השכם והערב על מנת להכשיר את הלבבות כאילו יש כאן איזשהו מושג של 'משפחה' ולהרוס את מושג המשפחתיות ולהפוך את הסוטים לגיבורים".

עוד ציינו הרבנים כי הניסיון לעשות זאת "לא יצלח, כמו גם הניסיון לסתום פיות של רבנים ואנשים שפויים ולהפוך אותם לקיצוניים והזויים. הרב אריה שטרן יצא להגנתם של ילדי ישראל, שיהיו אומללים אם לא יאומצו במשפחות נורמטיביות".