זוהיר בהלול מתפטר מהכנסת

בריאיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" הכריז חבר הכנסת זוהיר בהלול מהמחנה הציוני כי יתפטר מהכנסת בגלל חוק הלאום

חזקי ברוך , ט"ז באב תשע"ח

ח''כ זוהיר בהלול
ח''כ זוהיר בהלול
צילום: יואב דודקביץ/TPS

חבר הכנסת זוהיר בהלול הודיע במהלך ריאיון עם רינה מצליח בתכנית "פגוש את העיתונות" על התפטרותו מהכנסת.

"בתום הפגרה תקבל ההתפטרות תוקף ואני לכנסת ישראל, מבטיח לך נאמנה, לא חוזר", אמר חבר הכנסת. "חוק הלאום מעביר את האוכלוסייה הערבית באמצעות חוק יסוד מחוץ לתוואי השוויון במדינת ישראל".

"אצטרף לתת תשובות לנכד שלי שישאל אותי האם הייתי בכנסת בזמן שהחוק עבר", סיפר. "כעת אוכל להגיד לו שלא ,התפטרתי נגד החוקים הקשים ביותר שהיו צריכים להוציא את הציבור הישראלי לרחובות".

חבר הכנסת טען כי החוק החדש הוא בעל מאפיינים של אפרטהייד וטען שלא יסכים לכך. "קמה מדינת ישראל מצליחה ומשגשגת ובסופו של דבר היא רק מתעסקת במיעוט הערבי המצורע", טען. "לא יכול להיות שאני אקבל את התנאים של הגדרת המדינה מחדש שהופכת למדינה עם תסמינים של אפרטהייד".

"אנחנו היינו פה לפני 48, כל השורשים שלנו תקועים באדמה הזו. כל עוד הכנסת כזו ארסית אני אתרחק ממנה כמו מאש - זו כנסת מסוכנת ליהודים יותר מאשר לי", טען בהלול.

"יש לי אכזבה מהמחנה שלי למרות שהוא מנסה להיאבק, אבל זו אופוזיציה אימפוטנטית - היא מנסה להתעסק בלגעת בכמה שיותר אנשים, מוותרת על ערכיות בשביל פופוליזם".

נציין כי כבר לפני שנה, ללא קשר לחוק הלאום, רמז בהלול שהוא בדרכו לנטוש את הכנסת בשל כניסתו של אבי גבאי לראשות העבודה, "למצער הוא שראש מפלגתי החדש אינו מתכתב עם השקפת עולמו של המיעוט הערבי בישראל השואף להכרה בתביעותיו לשוויון מלא".