הראשון שלה: חיפה זכתה באלוף האלופים

למרות שעברו 48 שעות מאז שיחקה במפעל האירופי, מחזיקת הגביע הפועל חיפה, גברה על האלופה מבאר שבע במשחק על התואר הראשון של העונה

נרי וייס , ט"ז באב תשע"ח

מחזיקת הגביע עם תואר ראשון
מחזיקת הגביע עם תואר ראשון
צילום: פלאש 90

שתיהן אכזבו באירופה, שתיהן אדומות ושתיהן זכו בתארים בעונה שעברה. הפועל חיפה והפועל באר שבע נפגשו הערב (מוצאי שבת) למשחק על התואר הראשון של העונה - תואר אלוף האלופים.

השתיים שנפגשו באצטדיון שבנתניה, הגיעו אחרי תוצאות רעות במפעלים האירופים בהן הן משחקות, כשהאלופה מבאר שבע הובסה בתוצאה 5:0 בידי דינמו זאגרב, בעוד מחזיקת הגביע מחיפה סיימה בבית בתיקו 1:1 מול FH הפינית.

הערב, במשחק ישיר על התואר הראשון לעונת 2018/19, שיצא לדרך עם מפעל גביע הטוטו מוקדם יותר, סיפקו השתיים משחק מבולבל ולא יציב אך מהנה.

צמד שערים שנכבשו בתוך 2 דקות, אחד בשער עצמי של חן דילמוני לזכות באר שבע בדקה ה-24 והשני מראשו של תמאש בכדור קרן בדקה ה-26, היו לשערי השדה היחידים במשחק ומשלא הוכרעה התוצאה בתום 90 הדקות, הלכו השתיים להכרעה מנקודת העונשין מ-11 מטרים, כנהוג במשחק אלוף האלופים בו מוותרים על הארכה.

למעשה, שתי הקבוצות הציגו הערב הרכבים משניים על כר הדשא בפתיחת המשחק. בעוד באר שבע פתחה עם שלושה משחקניה של הפועל חיפה בעונה שעברה חנן ממן, עדן בן בסט ושמואל שיימן ודודו גורש במקומו של אנסטיס היווני שישב על הספסל זכר לתצוגה הרעה שהציג באירופה, בחיפה נאלצו לבצע לא פחות מ-8 שינויים בהרכב, לאור העובדה כי 48 שעות בלבד עברו מאז שיחקה במפעלה האירופי, בשל החלטה שנויה במחלוקת של מנהלת הליגות בכדורגל. וככה גם נראה המשחק.

הפועל באר שבע אמנם החזיקה יותר בכדור ואף הכתיבה את הקצב, אבל שחקניה נראים היו עדיין בטראומה מהתבוסה בקרואטיה ורחוקים מלהראות את הפוטנציאל שלהם. מנגד, האדומים מהכרמל המשיכו בדיוק באותו הקו מהעונה שעברה על אף שינוי סגל השחקנים המובילים - ניסיונות לעקוץ בהתקפות מתפרצות וממצבים נייחים.

החיפאים הצליחו שוב ושוב להביך את החלק האחורי של באר שבע שנראה רע מאוד, וכאמור בדקה ה-26 גם באו על שכרם משער ממצב נייח של תמאש הבלם הרומני.

בבעיטות עונשין מ-11 מטרים הייתה ידם של החיפאים על העליונה, כשאלה הכניעו את דודו גורש הוותיק בקלות בדרך לזכיה בתואר הראשון שלהם לעונת 2018/19 - תואר אלוף האלופים. הצלה אחת של רן קדוש, שוערה השני של חיפה בדו-קרב הפנדלים, לבעיטה של חן עזרא, הרכש של באר שבע, שלח אותה לחגוג תואר ראשון לעונה - 48 שעות אחרי משחקה במפעל הליגה האירופית.

חיפה מעפילה על חשבון באר שבע אל שלב חצי גמר גביע הטוטו, בשל מתכונת חדשה של המפעל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי. האם זה רמז לבאות לקראת סיומה של ההגמוניה הבאר שבעית? ימים יגידו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il