יותם נאבק במחבל והציל חיים

גורם ביטחוני: יותם עובדיה שנרצח בישוב אדם נאבק עם המחבל — ומנע ממנו לחדור למגרש המשחקים

ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ח

יותם עובדיה הי"ד
יותם עובדיה הי"ד
Courtesy of family

מאות בני משפחה, חברים ומכרים ליוו ביום שישי את יותם עובדיה ז"ל (31) בדרכו האחרונה. הוא נטמן בבית־העלמין גבעת שאול בירושלים. עובדיה, הותיר שני ילדים קטנים, הראל ואיתי, ואת אשתו טל.

גורם ביטחוני סיפר למשפחה השכולה כי יותם הי"ד נאבק עם המחבל ובכך עיכב אותו ומנע ממנו לחדור לבתי המגורים ולמגרש המשחקים הסמוך לאזור הפיגוע.

"תמיד הייתי אומרת לו ‘אתה האחד, היחיד והמיוחד שלי’", סיפרה אמש אלמנתו טל ל"ידיעות אחרונות". "לא יודעת מה יהיה איתי עכשיו מבחינת הילדים. לא יודעת איך להמשיך ולהיות חזקה בשביל הילדים. אנחנו היינו בשבילו הכל. הבית היה הממלכה שלו. יותם הוא איש עבודה הגון וצנוע ועניו. הוא אהב אותי ואת הילדים בצורה שבחיים לא ראיתי. כל מה שעשה היה רק בשבילנו. תמיד דאג שיהיה טוב. תמיד שם עצמו אחרון".

היא הוסיפה כי ביום שבו נרצח, יותם הגיע מהעבודה עם זר פרחים ושוקולדים בשבילה. "הצטלמנו והיה שמח. אחרי שהשכבתי את הילדים לישון הוא הלך להביא את המצרכים מההורים שלו, אך לא הספיק להגיע אליהם", אמרה. "כל מה שרציתי וביקשתי הוא עשה ואהב אותי בצורה שלא קיימת. הוא הגשים לי כל חלום".

אסף רביד, הפצוע שחיסל את המחבל, שיחזר את רגעי האימה: "יצאתי לרכיבת אופניים ובתיק שלי יש תמיד אקדח. שמעתי צעקות ואז הגיח מולי המחבל. תוך שתי שניות הוא הוציא סכין מהכיס ודקר אותי בכתף. ברחתי ממנו ובזמן המנוסה הוצאתי את האקדח מהתיק והוא נעמד מולי. הוא הבין שאין לו סיכוי. יריתי פעם אחת והוא המשיך להתקדם ואז יריתי פעמיים נוספות והוא נפל".