רגב לדרוזים: אל תקנו את הספינים

שרת התרבות מירי רגב בקריאה אישית לבני העדה הדרוזית, "אתם לא צריכים ליפול לפח שהשמאל הרדיקלי טומן לכם. תקראו את חוק הלאום".

חזקי ברוך , י"ז באב תשע"ח

מירי רגב
מירי רגב
אלי סבתי

שרת התרבות והספורט מירי רגב פרסמה הבוקר (ראשון) קריאה אישית לבני העדה הדרוזית בעקבות התמשכות הסערה סביב סוגיית חוק הלאום.

"אחיי ואחיותיי בני ובנות העדה הדרוזית", כתבה רגב בדף הפייסבוק שלה, "דווקא אתם שמגלים נאמנות עמוקה לאורך שנים, לא צריכים ליפול לפח שהשמאל הרדיקלי טומן לכם בימים האחרונים. אל תקנו את הספינים, תקראו את החוק".

"החוק הזה לא מפלה אתכם, הייתם ותהיו אזרחים שווים במדינת העם היהודי, שכמו שאתם יודעים מכבדת מאוד את אזרחיה ובפרט את המיעוט הדרוזי הנאמן לה", הדגישה רגב.

לדבריה, "החוק הזה לא פוגע בזכויות האזרחיות שלכם או של כל אחד אחר - נוצרי מוסלמי בדואי או צ'רקסי. זכויות אלו אף מעוגנות בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו".

"חוק היסוד הזה נועד להשלים את חוקי היסוד האחרים ולהבהיר לעצמנו, למערכת המשפט שנדמה ששכחה זאת בשנים האחרונות ולעולם כולו - כי בהיבט הלאומי אכן אין שוויון. ישראל היתה ותהיה מדינה שדגלה עם מגן דוד, שבהמנונה נפש יהודי הומייה, ששפתה עברית ושבירתה המאוחדת והשלמה הינה ותישאר לעד - ירושלים. ואתם אזרחים שווים ומכובדים במדינה הזו", הוסיפה רגב.

בסיום הדגישה רגב, "מי ששותף לקמפיין המתוקשר נגד החוק, לא קרא את החוק לפרטיו או שהוא חלק מהנסיונות לערער על היותה של ישראל מדינה יהודית. הוא לא יצליח. הוא רק מוכיח עד כמה היה נחוץ לחוקק את האמירה הזו כחוק יסוד של מדינתנו, מדינת ישראל".