להעלות את האופניים החשמליים לאוטובוס

רכיבה על אופניים חשמליים מספקת לרוכב חוויה כמעט מושלמת.

, י"ז באב תשע"ח

פשוט וקל
פשוט וקל
צילום: יח"צ

מדובר בנסיעה מהירה, חסכונית ואף מהנה, אופניים חשמליים אינם מאפשרים רכיבה לאזורים רחוקים מדי, רכיבה בינעירונית בדרך כלל אינה מומלצת.

אם גם אתם מכורים לאופניים החשמליים ולא מסוגלים להנפיק רישיון נהיגה, ודאי ניצבתם גם אתם לא פעם בפני הדילמה של העלאת האופניים החשמליים לאוטובוס, לעתים, יש צורך בנסיעה בינעירונית, אולם, גם ליעד אליו אתם נוסעים אתם מעוניינים לקחת אתכם את האופניים החשמליים שברשותכם, לעתים האוטובוסים עוצרים רק בתחנות המרכזיות של כל עיר, לעתים אתם יוצאים לעיר אחרת ומתעתדים לשהות בה מספר ימים – זמן שאתם מתקשים להיפרד בו מהאופניים החשמליים. אין צורך לוותר על צירוף האופניים לנסיעה, ראשית, אם מדובר באופניים חשמליים מתקפלים, ניתן לקפל את האופניים ולאחסן אותם בקלות בתא המטען, גם אופניים שאינם מתקפלים, ניתן לאחסן בתא המטען, אולם הפרוצדורה הזו מסורבלת במעט.

איך בוחרים אופניים חשמליים שאנו עתידים להתנייד איתם בכל רחבי הארץ:

  • אם אתם רוכשים את האופניים מתוך ידיעה שאתם מתכוונים להתנייד איתם, שימו לב שהאופניים יהיו בעלי משקל מינימלי, כאשר אתם מתלבטים בין הדגמים השונים, שימו לב שאתם בוחרים דגם בעל משקל נמוך מספיק, דמיינו את עצמכם עומדים ברציף התחנה המרכזית עם האופניים ומנסים להכניס אותם לתא המטען ופעלו בהתאם.
  • כדאי לבחור אופניים חשמליים מתקפלים, אופניים כאלו מיסודם מיוצרים במשקל נמוך יותר כדי לממש את הפוטנציאל של הניוד אותו מאפשר הקיפול. שימו לב שפעולת הקיפול וכן פעולת הפתיחה, קלים לביצוע ומהלך הקיפול ברור ונהיר לכם מספיק כדי שתוכלו להתנייד עם האופניים בקלות.
  • שימו לב לרכוש אופניים חשמליים חזקים ועמידים, הטלטלות הרבות שהאופניים שלכם עתידים לעבור עלולים להוות גורם מזרז לשברים ותקלות אחרות, בחרו זוג אופניים חזק שיבטיח לכם מקסימום עוצמה ועמידות לאורך זמן גם בתנאים שאינם מפנקים ושומרים ועלולים לגרום לשברים.

אופניים חשמליים מסייעים לכם בנסיעות באזור הקרוב ואכן מעניקים שירות מעולה לרוכב, לאזורים רחוקים יותר, יש צורך למצוא תחליף.