הכנסת תדון בפגרה בסערת חוק הלאום

יו"ר סיעת המחנ"צ ח"כ יואל חסון, "בשביל כמה קולות בפריימריס מוכנים בליכוד לשרוף את כל הגשרים בחברה הישראלית".

חזקי ברוך , י"ז באב תשע"ח

יואל חסון במליאה
יואל חסון במליאה
צילום: Yoav Ari Dudkevitch/FLASH90

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון פנה בבקשה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לכנס בדחיפות דיון מליאה מיוחד בנושא חוק הלאום ומחאת העדה הדרוזית והמגזר הערבי.

בפנייה נכתב כי על פי סעיף 21 לתקנון הכנסת סיעות האופוזיציה ובראשן המחנה הציוני מבקשות לכנס את המליאה כדי לדון בנושא חוק הלאום.

זאת, בטענה שחוק זה מנוגד לאופיה הדמוקרטית של מדינת ישראל, "היעדרו של סעיף המבטיח שוויון לכלל אזרחי ישראל מעודד אפליה בחסות החוק נגד קבוצות המיעוט הלא יהודיות של החברה הישראלית".

ח"כ סאלח סעד יוזם המהלך לכינוס המליאה בפגרה, "אישור 'חוק הלאום' בכנסת הוא סטירה מצלצלת לבני העדה הדרוזית ולציבור המיעוטים בכלל בישראל. מדובר בחוק אשר מדיר את העדה הדרוזית מההוויה הישראלית ומהשייכות אליה, ולמעשה מהווה בגידה בעדה הדרוזית, בברית הדמים שנרקמה עם המדינה, בזכויות בני המיעוטים בה, ובערכי היסוד של המדינה, כדמוקרטית ושיוויונית".

יו"ר הסיעה ח"כ יואל חסון הוסיף, "בשביל כמה קולות בפריימריס מוכנים בליכוד לשרוף את כל הגשרים בחברה הישראלית, וכעת הגיעה תורם של הדרוזים והערבים. קואליציה של נבחרי ציבור 'פזיזים' שמקומם בבית לעשות חשבון נפש על הפגיעה האנושה שהחוק הגזעני שנכתב תחת ידיהם מחולל"