ראש עיר חרדי לתל אביב?

נתן אלנתן, נציג ש"ס בעיריית ת"א יפו, מסביר בראיון לערוץ 7 על ההחלטה להתמודד לראשות העיר ומעריך כי במצב הנוכחי יש לו סיכוי לנצח.

יוני קמפינסקי , י"ז באב תשע"ח

נתן אלנתן, מועמד לראשות עיריית תל אביב
נתן אלנתן, מועמד לראשות עיריית תל אביב
צילום: יוני קמפינסקי

ראיון נתן אלנתן, מועמד לראשות עיריית תל אביב

נציג ש"ס בעיריית ת"א-יפו, נתן אלנתן, שהכריז בשבוע שעבר על כוונתו להתמודד על ראשות העיר, מסביר לערוץ 7, מדוע החליט לרוץ נגד ראש העיר המכהן רון חולדאי.

לדבריו, עד לפני שבועיים וחצי הערכה הייתה כי ראש העיר המכהן מזה 20 שנה, רון חולדאי, ינצח גם את הבחירות הבאות. אולם אז הודיע ממלא מקומו, אסף זמיר, כי יתמודד מולו ובמקביל גם חברת הכנסת סתיו שפיר הודיעה שתתמודד.

"ראינו שישנם שישה מועמדים וכולם באים מכיוון השמאל והשמאל הקיצוני. ליהודי שומר תורה ומצוות, וליהודי מסורתי וימני אין אף מועמד שהוא יכול להצביע לו", אומר אלנתן.

הוא מוסיף כי "חולדאי היה המועמד הכי סביר והיום הוא גם הקצין ולא נשאר לנו למי להצביע. בתל אביב יש 40 אחוזים של ציבור דתי, חרדי, מסורתי וימני שלא מוצאים הזדהות עם אף אחד מהמועמדים".

אלנתן מספר כי קיבל דחיפה מרבנים ופוליטיקאים שהאיצו בו להתמודד. "כולם אמרו לי 'אתה חייב לרוץ לראשות העיר. אם יש 40 אחוזים שאין להם אלטרנטיבה מול 60 אחוזים שיש להם שישה מועמדים, חובה עלינו להציג מועמד מול השמאל".

לדבריו, העיר חייבת לעבור שינוי. "תל אביב איבדה את המקום הנכון שלה. מעיר שהדאגה לתושבים היתה בראש מעייניה, הפכנו לעיר שמשרתת את המותג. היום כשפותחים את אתר האינטרנט של העירייה רואים פסטיבלים, אירועים ומסיבות. אבל מה קורה עם האזרח הקטן? אותו שכחו".

"מה שצריך לעשות זה להחזיר את תל אביב בחזרה לתושב. שהעיר תל אביב שהיא עשירה ויש לה משאבים תשקיע את הכסף בתושבים ובעיקר בתושבים בדרום העיר".

הוא מתייחס גם לסוגיית המסתננים בדרומה של העיר. "העירייה צריכה ללכת פחות ולהשקיע במסתננים. לתת להם את המינימום שהיא חייבת על פי חוק. במקביל, יש להשקיע יותר משאבים בציבור היהודי בדרום תל אביב".

אלנתן נשאל אם הוא מעוניין בסגירת העסקים בעיר בשבתות באופן מוחלט. "אנחנו לא ביקשנו לסגור כל העיר ואין לנו כוונה לסגור", הוא עונה ומוסיף, "אבל היה כאן סטטוס-קוו של שנים, שמקומות הבילוי והמסעדות היו פתוחות וכל העסקים והמרכולים - סגורים, זאת היתה מעין פשרה. ודאי שאני כיהודי שומר תורה ומצוות הייתי שמח לראות שכל העיר סגורה. אבל אני חי בתל אביב ולא בבני ברק ואני יודע איך חיים בעיר מעורבת".