מכתב הרבנים נגד הלהט"ב
רב במשטרה יטופל משמעתית

הרב יואל שם טוב ממשמר הגבול חתם על המכתב שכינה את ארגוני הלהט"ב ''טרור אגרסיבי שהופך סוטים לגיבורים". במשטרה הבהירו: "לא ראוי".

ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ח

מפכ''ל המשטרה רוני אלשיך
מפכ''ל המשטרה רוני אלשיך
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רב משמר הגבול ביחידות חוף וצפון, הרב רפ''ק יואל שם טוב, צפוי לעבור לטיפול משמעתי לאחר ששמו הופיע במכתב הרבנים נגד ארגוני הלהט"ב שפורסם בשבוע שעבר.

על המכתב חתמו כ-250 רבני הציונות הדתית. ארגוני הלהט"ב כונו בו "טרור אגרסיבי שהופך סוטים לגיבורים". עוד נאמר במכתב כי "הרוב הבריא במדינת ישראל מזועזע מההתגרות ואובדן הדרך של ארגוני התועבות", נכתב, "גם הניסיון לסתום פיות של רבנים ואנשים שפויים ולהפוך אותם לקיצוניים והזויים לא יצלח".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפניית עיתון "הארץ" כי הרב יטופל משמעתית בעקבות הצטרפותו למכתב נגד הלהט''ב.

"המשטרה איננה נוקטת עמדה בשום נושא של מחאה או הפגנה לגיטימית'', אמרו במשטרה. ''משטרת ישראל פועלת לאורך כל ימות השנה לאישור ואבטחת הפגנות ומחאות ולמימוש הזכות הדמוקרטית של כל אזרח נורמטיבי לחופש הביטוי.

''על מנת לאפשר זאת, לא ראוי כי שוטר ישתתף בשיח הציבורי באופן פעיל, ויאפשר למשטרה להתנהג בנייטרליות הנדרשת בכל נושא, כראוי במדינה דמוקרטית. אנו רואים בחומרה חריגות בתחום זה בוודאי באשר לקצינים. הנושא יבורר ובכפוף לממצאים, יטופל במישור המשמעתי", הוסיפו במשטרה.