צרחתי "שמע ישראל", מה עם הילדים?

אלמנתו של יותם עובדיה הי"ד שנרצח בפיגוע באדם, משחזרת את רגעי האימה. "אמרתי לבן הגדול שאבא הלך ולא יכול לחזור".

ערוץ 7 , י"ח באב תשע"ח

יותם עובדיה הי"ד
יותם עובדיה הי"ד
Courtesy of family

יותם עובדיה הי"ד שנרצח ביום חמישי האחרון בפיגוע דקירה, ביקש לחגוג באותו ערב את ט"ו באב עם רעייתו טל, אך הערב המשמח הסתיים בטרגדיה.

מחבל ערבי בן 17 חדר את גדר היישוב אדם ופתח במסע דקירות קטלני. אשתו טל סיפרה לחדשות 2 מה קרה שם, כשהיא נמצאת בבית ובחוץ יותם שהלך להביא כמה דברים מבית הוריו הסמוך - ומעולם לא חזר.

"יותם בדיוק נכנס הביתה, הוא אמר שהוא תכנן לי איזו ארוחה רומנטית והשאיר את המצרכים אצל ההורים כדי שלא אראה - הוא אמר 'אני כבר חוזר, אני רק הולך להביא'", שחזרה טל. "שמעתי את היריות, אז חשבתי שזה נפצים של ילדים שמשתעשעים כי זה חופש, אז לא התייחסתי. ואז כשצעקו 'מחבל', חשבתי 'איזה מחבל? מה מחבל?'".

"יצאתי כדי לראות מה קרה, אני צועקת: 'יותם יותם', ולא יודעת, משהו בבטן אמר לי יותם, והוא לא ענה לטלפונים".

בשלב זה היא התחילה להבין שיש סיבה לכך שיותם לא עונה לטלפון הנייד, "רצתי הלוך ושוב, עד שבאתי לבית ההורים שלו", סיפרה. "שאלתי את אמא שלו איפה יותם, היא לא ידעה על מה אני מדברת. מסתבר שהוא בכלל לא הגיע לפה".

טל עברה סמוך למקום הדקירה, אך לא האמינה שהמחבל הצליח במשימתו. "חזרתי שוב פעם, עוד פעם הלוך ושוב, והמחבל על הרצפה כבר גמור", אמרה. "לא קלטתי מה קורה, לא התייחסתי לגופה. אז ראיתי את אחד השכנים ואמרתי לו: 'איפה בעלי?'. אז הוא לקח אותי. ראיתי אותו שכוב על הרצפה, עמוס באנשים ובדם וצרחתי שמע ישראל, והילדים, מה יהיה עם הילדים".

לבני הזוג נולדו שני ילדים, בני שלוש ושבעה חודשים. "הבן הגדול אומר לי: 'אמא איפה אבא'", סיפרה טל בבכי. "לקחתי אותו לחדר, הוא מאוד נבון, ועדיין לא ידעתי מה להגיד. אמרתי לו שאבא הלך והוא לא יכול לחזור. מתוך שינה הוא צורח: 'אבא אבא', אבל במהלך היום הוא מבין לא לשאול עליו".