אלקין: באתי לאחד את ירושלים

השר זאב אלקין מעריך בראיון לערוץ 7 שחרף ריבוי המועמדים בירושלים בסופו של דבר הוא יתמודד על ראשות העיר מול נציג החרדים דייטש.

חזקי ברוך , י"ט באב תשע"ח

זאב אלקין
זאב אלקין
צילום: איציק ניסים

ראיון עם השר זאב אלקין

השר זאב אלקין, המתמודד בבחירות לראשות עיריית ירושלים, מעריך שהבחירה בסופו של דבר תהיה בין מועמד חרדי לבין מועמד ציוני דתי.

"התמונה שמצטיירת היא שבסוף תהיה לי התמודדות מול המועמד החרדי יוסי דייטש. כי אני היחיד מבין המועמדים שיש לו סיכוי טוב לנצח מועמד חרדי. ירושלים תצטרך לבחור האם היא מעדיפה ראש עיר חרדי או ראש עיר ציוני דתי שמייצג גם את הציבור המסורתי והחילוני וגם את החרדים", אומר אלקין בראיון לערוץ 7.

הוא מוסיף, "אני רואה את עצמי כמועמד שלא בא לפלג את ירושלים בין קבוצות שונות, אלא לאחד את הציבור כדי לעסוק בבעיות האמיתיות של ירושלים".

לדבריו, "יש מערכת בחירות גורלית מאוד לעתידה של ירושלים ועם הזדמנות אמיתית שהציונות הדתית תוביל את ירושלים. זה דגל מאוד חשוב וזה מעיד על המשמעות ההיסטורית של השינוי והכוח בציבור הציוני דתי בעיר. אני גאה להיות חלק מזה".

השר אלקין מספר כי הוא מרגיש תמיכה נרחבת מאוד ומביע שביעות רצון שגם ראש הממשלה תמך בו. "זה בהחלט עוזר כי ברור שיש לראש הממשלה השפעה על הציבור. זה היה טבעי וברור היה לי שזה יקרה. הרבה מאוד שרים וחברים גם ממפלגות אחרות תומכים ואני מרגיש שאני בדרך לנצח".

לשאלה מה מוביל פוליטיקאי מצליח ברמה הארצית להתמודד לראשות עיריית ירושלים ענה השר, "בעיני עתידה של העיר והאתגרים הגדולים שעומדים כאן על סדר היום חשובים יותר מכל תפקיד פוליטי, מפנק ככל שיהיה".

הוא סיפר כי "גם ראש הממשלה השקיע לא מעט שעות בניסיון לשכנע אותי להישאר סביב שולחן הממשלה. אמרתי לו שבירושלים נקבע עתיד העם היהודי. האתגרים של העיר הם לא רק להיום אלא גם להרבה שנים קדימה. ירושלים מכילה את ה-DNA העתידי של מדינת ישראל. זו זכות גדולה ואחריות גדולה לקחת חלק בתהליך הזה".

השר אלקין השתתף במושב מיוחד של ערוץ 7 שנערך אמש במלון קינג דיויד עם אישי ציבור ישראלים וחברי משלחת של מקורבי הנשיא האמריקאי טראמפ.

המושב, שהתקיים כחלק מפעילות הערוץ לחיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות, שודר בשידור חי לגולשי ערוץ 7 בשפה האנגלית.