עודד רביבי: "הצהרת כוונות אמריקנית"

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, אומר כי ביקור התנחומים של שגריר ארה"ב בבית משפחתו של יותם עובדיה הי"ד, הוא ראשון מסוגו ומשמעותי.

חזקי ברוך , י"ט באב תשע"ח

עודד רביבי
עודד רביבי
צילום: מירי צחי

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, מתייחס לביקור שקיים אתמול (שני) שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, בבית משפחתו של יותם עובדיה הי"ד, שנרצח ביישובו אדם.

"לראשונה שגריר ארה"ב מבקר ביקור רשמי מעבר לקו הירוק למטרת ניחום אבלים של נפגע טרור. אני חושב שזו עדות לאן הממשל האמריקני מכוון ואיך הוא מתייחס לתושבי יהודה ושומרון. אני מאמין שזו קריאת כיוון לאן הממשל רוצה להוביל את המעמד של המתיישבים היהודים ביו"ש", אמר רביבי בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "מבחינת הרשות הפלסטינית, אין ספק שהם רואים את הדברים האלה וכל ניואנס קטן משנה להם. היתה כאן כוונה אמריקנית לבוא ולהצהיר משהו ואין לי ספק שהדברים הקטנים האלה מייצרים שינוי תודעה בעולם הערבי".

הוא מוסיף כי האמריקנים פועלים בדרכים נוספות שמראות את מחוייבותם הברורה ליו"ש. "אנחנו רואים יוזמה אמריקנית לשינוי הגדרת מעמד הפליטים - דבר שבארץ עוד לא קלטו. ברגע שההגדרות ישתנו, יקרה מה שקרה לגבי ירושלים, שירדה מסדר היום. האמריקנים יאמרו שעל פי החישובים האמיתיים בעצם לא נותרו כמעט פליטים בהגדרה האמיתית".

עודד רביבי השתתף במושב מיוחד של ערוץ 7 שנערך אמש במלון קינג דיויד עם אישי ציבור ישראלים וחברי משלחת של מקורבי הנשיא האמריקאי טראמפ.

המושב, שהתקיים כחלק מפעילות הערוץ לחיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות, שודר בשידור חי לגולשי ערוץ 7 בשפה האנגלית.