השילוב המושלם
תורה, מדע ופטור מלא משכר לימוד

עד כה רק שמעתם שמועות והסתפקתם ברסיסי מידע? זה הזמן להכיר מקרוב את המסלול החדש והאטרקטיבי של הפקולטה להנדסה והמכון הגבוה לתורה

בשיתוף 'בר אילן' , כ"א באב תשע"ח

מסלול חדש בבר אילן
מסלול חדש בבר אילן
בר אילן

כאשר יואב החליט ללמוד הנדסת מחשבים, הוא מצא את עצמו בצומת דרכים: במשך שנים ארוכות למד במסגרת תורנית והיה בדרכו להסמכה לרבנות. הוא ידע היטב שרוב הסיכויים שבשנים הקרובות ייאלץ להזניח את הלימוד התורני לטובת הלימודים האקדמיים.

הוא לא הגיע מבית אמיד וידע מראש שיהיה עליו לעבוד במהלך הלימודים כדי לממן את שכר הלימוד (לא עניין של מה בכך כשמדובר בלימודי הנדסה).

בצומת דרכים דומה נמצאה גם רותם, כשסיימה את הלימודים במדרשה התורנית, שאליה הצטרפה בסיום השירות הלאומי. עם תום הלימודים תכננה להירשם ללימודי הנדסת חשמל, אך לא רצתה להזניח את הלימודים התורניים. בדומה ליואב, גם היא לא הגיעה ממשפחה אמידה והחששות הכלכליים היו מאז ומעולם מנת חלקה.

רבים מבוגרי החינוך הדתי, בוגרי ישיבות ובוגרות מדרשות, מוצאים עצמם מתחבטים בשאלות קשות בדבר המשך המסלול שלהם. למרבה הצער, רבים מאמינים כי אין אפשרות לשלב בין לימודים תורניים ולימודים אקדמיים, וכתוצאה, עשרות אלפי צעירים עושים ויתורים כואבים, המשפיעים בצורה גורלית על עתידם. זאת ועוד: בתקופה שבה שנת לימודים אקדמית עולה למעלה מ-10,000 שקלים, רבים מהצעירים נאלצים לוותר על עתידם האקדמי מסיבות כלכליות. החדשות הטובות הן שהיום כבר לא צריך לוותר, כי אפשר פשוט לשלב, וזה אפילו חינם...

מתעניינים? לחצו כאן

נעים להכיר: התוכנית החדשה שטורפת את כל הקלפים

לקראת שנת הלימודים הקרובה, אוניברסיטת בר-אילן משיקה תוכנית חדשה ואטרקטיבית, המאפשרת לסטודנטים לשלב בין לימודי תואר ראשון בהנדסה ולימודים תורניים, וליהנות - לראשונה בתולדות הפקולטה להנדסה - מפטור מלא מתשלום שכר הלימוד של שנת הלימודים הראשונה.

התוכנית החדשה היא פרי שיתוף פעולה בין הפקולטה להנדסה והמכון הגבוה לתורה. המכון הגבוה לתורה הוא מוסד ישיבתי תורני, המורכב משני אגפים מרכזיים: המדרשה לנשים ובית המדרש לגברים. הוא הוקם בתחילת שנות ה-70, במטרה לאפשר לסטודנטים להמשיך בלימודים התורניים ולשלב אותם בלימודים האקדמיים. את הפקולטה להנדסה, שמעניקה תואר ראשון ותארים מתקדמים בהנדסת חשמל והנדסת מחשבים, אין צורך להציג, שכן מדובר באחת הפקולטות המובילות והיוקרתיות ביותר בישראל.

לומדים בבר אילן
בר אילן

אז מה צריכים לעשות הסטודנטים בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת בר-אילן כדי ליהנות מפטור מלא משכר הלימוד בשנת הלימודים הראשונה? בסך הכול ללמוד ארבעה קורסים במכון הגבוה לתורה, ומה שיפה באמת בתוכנית החדשה, זה שקורסים אלה יוכרו להם כנקודות זכות אקדמיות לכל דבר ועניין (הלכה למעשה לא מדובר בתוספת של שעות לימוד מעבר למכסה הנדרשת לקבלת התואר).

למי מתאימה התוכנית המשולבת?

התוכנית החדשה מתאימה לכל מועמד ללימודי הנדסה (העומד בתנאי הקבלה), המעוניין ליהנות משנת לימודים ראשונה חינם (וממגוון מלגות נוספות בשנים הבאות), ללמוד באחת הפקולטות הטובות בישראל ולהמשיך להתפתח מבחינה רוחנית ואישית תוך שילוב של קורסים תורניים בלימודים האקדמיים.

בהקשר זה מעניין לציין כי לא רק בוגרי ישיבות ובוגרות מדרשות מביעים עניין בתוכנית. גם מועמדים חילוניים, המעוניינים ללמוד בפקולטה היוקרתית ללימודי הנדסה של אוניברסיטת בר-אילן וליהנות משנת לימודים ראשונה חינם - גם הם בין המתעניינים.

השורה התחתונה

רבים מהמועמדים ללימודים גבוהים, העומדים בתנאי הקבלה, כבר הספיקו לקפוץ על העגלה ולנצל את הזדמנות הפז. רבים אחרים עושים מאמצים במטרה להשיג את הציונים הדרושים להם כדי להתקבל לפקולטה.

ההרשמה לפקולטה להנדסה בעיצומה ומספר המקומות מוגבל. לפרטים נוספים לחצו כאן