הרב מלמד: להשמיע קול, לא לחשוש

הרב זלמן מלמד קורא לרבנים ואנשי החינוך לא לפחד, וללמוד כיצד להעביר מסרים בתקשורת בצורה הטובה ביותר. "שדבריהם ישמעו בצורה נכונה"

ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ח

הרב זלמן ברוך מלמד
הרב זלמן ברוך מלמד
צילום: אתר "ישיבה"

הרב זלמן מלמד, ראש ישיבת בית אל, יוצא היום בקריאה לציבור הרבנים ואנשי החינוך לא לפחד מהתקשורת, ולרכוש כלים מעשיים כדי להשתמש בה בצורה נכונה.

"חשוב מאוד שקולם של הרבנים ישמע. כמובן שרבנים צריכים לדעת איך לדבר בתקשורת, ולהבטיח שהדברים ישמעו בצורה מדויקת", אמר הרב לקראת כנס "רוח ותקשורת".

הוא גם הסביר את חשיבות השמעת קול הרבנים ודעת התורה במרחב התקשורתי. "חשוב מאוד שקולם של הרבנים ישמע, כמובן באופן נקי. רבנים לא צריכים לפחד. עיקר הפעולה צריכה להיות לא דרך תגובות לאנשי התקשורת, אלא הרבנים צריכים ליזום בעצמם. להביע את דברי התורה באופן נכון ולקחת יותר יוזמה".

עם זאת, הסביר הרב כי רבנים צריכים לדעת איך לדבר בתקשורת, כיוון שהיא לא מביאה את דעתם בצורה נכונה. "צריך להיזהר מאוד, צריך לדעת איך להבטיח שהדברים ישמעו בצורה נכונה".

הרב מלמד המליץ לרבנים ולאנשי חינוך לרכוש כלים מעשיים שיעניקו להם את הידע כיד להשתמש בצורה נכונה ויעילה במדיה ובתקשורת.

כנס "רוח ותקשורת" הוא חלק ממיזם חדש מבית איגוד רבני קהילות, ומיועד לרבנים ולרבניות, למחנכים ולמחנכות ולכל מי שרוצה שהתורה שלו תוגש נכון, תעבור מסך ותיגע עמוק. הכנס מהווה יריית פתיחה של תכנית שלמה, שתתמקד בהעברת תכנים באינטרנט ובמדיות התקשורתיות השונות.