יוני גנוט בניגון חדש עם קליפ מפתיע

יוני גנוט בניגון חדש "שמחה של מצווה" המלווה בקליפ משעשע בכיכובו של "האדמו"ר" זבולון מושיאשווילי. צפו

רפאל לוי , י"ט באב תשע"ח

ניגון "שמחה של מצווה" יוני גנוט
ניגון "שמחה של מצווה" יוני גנוט
צילום מסך יוטיוב

הזמר והיוצר יוני גנוט מפרסם ניגון חדש "שמחה של מצווה" המלווה בקליפ משעשע בכיכובו של "האדמו"ר" זבולון מושיאשווילי המגלם את דמותו של הבעל שם טוב.

גנוט, סולן להקות "בין השמשות" ו"נושאי הכלים", מספר כיצד נולד הניגון, "לפני שנתיים בדיוק היינו עם חברים טובים בקמפינג בחורשת טל... סגרנו את הערב בסשן ניגונים ספונטני כמקובל. באיזשהוא שלב הלכתי לאוהל להרדים את בניה העקשן הקטן... עם הזמן גם אני נכנסתי לנמנום קל והתעוררתי עם ניגון מתוק".

"לשמחתי החבורה חיכתה באותו מצב ותפסתי את הגיטרה והתחלתי לשיר ניגון חדש... לאט לאט הצטרפו עוד ועוד ונראה לי ששרנו אותו איזה רבע שעה לפחות... תוך כדי ביקשתי ממי שיכול שיקליט כי אין מושג מאיפה הניגון הגיע ואם אזכור אותו בבוקר בכלל. נזכרתי בניגון כעבור כמה חודשים וביקשתי מהחברים לבדוק אם הניגון עדיין שמור אצל ההיא שהקליטה? לשמחתי ולמזלי הניגון חזר אליי בהודעת וואצאפ. קראנו לו בהתחלה הניגון של חורשת טל", שחזר גנוט את הולדת הניגון.

עד היום נהג גנוט לשיר מילים שחיבר או מילים מהמקורות, אולם כעת החליט שיש מקום גם לניגון ללא מילים, "מעולם לא הוצאתי ניגון ללא מילים אז לקח לי קצת זמן... אבל ראיתי כמה שמחה הניגון הוסיף לביתנו והחלטתי לתת לו כנפיים".

בקליפ המושקע השואב השראה מסיפורי הבעל שם מככב השחקן זבולון מושיאשווילי, חברו של גנוט, בצורה חיננית ושובת לב, "כשחשבתי על הקליפ חשבתי על סיפור חסידי... איך ניגון מתגלגל ועושה דברים טובים בעולם. וחשבתי על הבעל שם טוב... על צדיק שיודע להכיל את כולם ולעזור להם למצוא את דרכם".