מקדם האתרים:יחשוף את הפוטנציאל העסקי

מה תפקידו של מקדם האתרים? איש השירות בתחום קידום אתרים קרוי- "מקדם אתרים".

, כ' באב תשע"ח

מקדם אתרים
מקדם אתרים
צילום: יח"צ

עבודתו של מקדם האתרים היא לא רק מאתגרת ומסקרנת- יש בה גם הרבה מן הסמוי ומן הנסתר, עד כי לעתים אלמנטים רבים בפעולתו של מקדם האתרים בכלל סמויים מהעין ומוכרים אך ורק לאנשים יודעי דבר ובעלי רקע ועניין ברמה הגבוהה ביותר בתהליכי מינוף של מנועי החיפוש.

ואולם, יחד עם זאת, עבודתו אינה קצרה ומידית. נדרש לעתים פרק זמן של לא פחות מ-6 עד 7 חודשים אינטנסיביים של עבודה שקדנית ונוקשה. עבודתו של מקדם האתרים אמורה בסופו של דבר להוביל לתוצאה אחת רצויה שתועלתה היא חד משמעית ודו שלבית- ראשית – עליו לגרום לכך שיהיו גולשים רבים בתוך האתר המקודם- בדרך של קידומו במעלה תוצאות החיפוש. ההנחה היסודית והידיעה המוכרת בהתנהלות זו עומדת על כך שככל שהאתר מצוי במיקום גבוה ופופולרי יותר- כך ניתן לממש ביתר קלות את הפוטנציאל הרווחי הקיים באתר- יותר לקוחות שהם גולשים יבחינו באתר בתוך תוצאות החיפוש הראשונות שלהם וכך ייכנסו אליו- יתעניינו בו וימקסמו את הרווח שלו. השלב השני והחשוב יותר הוא לא להסתפק רק בתנועת גולשים הישר אל תוך האתר, אלא להפוך תנועה זו לאיכותית יותר. כלומר- לא רק גולשים סקרנים ומתעניינים, אלא לקוחות פוטנציאלים שרוכשים ומבצעים עסקאות.

איך מתבצע בפועל קידום האתר? מקדם האתרים חייב להכיר היטב את הדרישות הנוהגות במנועי החיפוש לשם מיתוג אתר, ובהתאם לכך לפתח שיטות ייחודיות ביעילות ואז לבצע שינויים הן בתוך האתר עצמו בדמות – דיוק של כותרות, קיצורן, הדגשת מילות המפתח ופיזורן באופן יעיל ומותאם בתוך התוכן. מיטוב של הטקס, שימוש יעל יותר בהצגת תוכן רלוונטי ואיכותי גם ברמה לשונית וסגנונית גבוהה ככל האפשר מבלי טעויות כתיב, ניסוח, פיסוק ועוד. בנוסף, חשוב ביותר שמקדם האתרים ילווה את התוכן הכתוב באתר ויבדוק שהוא אכן תואם את דרישות מנועי החיפוש באשר הם באמצעות מאמרי תוכן איכותיים הנמנעים מהעתקה מיותרת מאתרים אחרים. יתר על כן, פרמטר חשוב מאוד בקידומם של אתרים אל עבר תוצאות חיפוש מבוקשות ופופולריות יותר הוא הקישורים האיכותיים שיש לאתר עם אתרי משנה נוספים בעלי ערך ועניין. ההנחה של מנועי החיפוש ( ובראשם גוגל) היא שכאשר גולש אכן מתעניין בתוכן של אתר- במקרים רבים הוא ירצה לצפות באתרים נוספים הקשורים בו ומהווים השלמה לתוכנו.

המאמר בחסות seo-google.co.il