המשטרה טוענת: השריפה - אינה פיגוע

המשטרה הודיעה הבוקר (יום ד') לבית משפט השלום בירושלים כי הצתת המלונית "יפו 60" שהובילה לפציעה קשה של ארבעה בני משפחה אינה פיגוע

אורלי הררי , כ' באב תשע"ח

כבאית, ארכיון
כבאית, ארכיון
צילום: Uri Lenzi/Flash90

המשטרה הודיעה הבוקר (יום ד') לבית משפט השלום בירושלים כי הצתת המלונית "יפו 60" בעיר שבוצעה על ידי ערבי ממזרח ירושלים אינה פיגוע טרור.

השופטת מרים קסלסי האריכה את מעצרו של החשוד מוחמד ג'עברי בשישה ימים, וציינה בהחלטתה, "אני מסכימה עם הסנגור כי הסיכוי שהמשיב יואשם בניסיון לגרום מוות אינו גבוה". השופטת הוסיפה כי "זו הארכת מעצר אחרונה לפני הצהרת תובע".

פרקליטו של החשוד הביע שביעות רצון מהחלטת המשטרה כי ההצתה אינה פיגוע. "המשטרה ייחסה לו גם היום עבירה חדשה שעניינה ניסיון רצח ולשמחתי בית המשפט התרשם אחרת וקבע שלהערכתו הסיכוי לייחס לחשוד עבירה זו אינו גבוה".

במקביל עצרה המשטרה השבוע בפרשה פלסטינית בת 37, במקור משכם וכיום מתגוררת בירושלים. המשטרה מייחסת גם לה עבירה של ניסיון רצח.

בפיגוע השריפה נציין נפצעו באורח קשה הורים ושני ילדיהם שהגיעו לחגוג יום הולדת בירושלים. מצבם של האם ושני ילדיה מוגדר קשה והם מאושפזים במחלקת טיפול נמרץ. האב רונן הועבר לטיפול ביחידת הכוויות בבית החולים "שיבא" בתל השומר. הוא מורדם ומונשם ומצבו מוגדר קשה מאוד.