מכתב לרבני הגלות

איך לא רעדה ידכם שכתבתם כי הרבנים אחראים לשפך דם נקיים בירושלים, שואל הרב שמואל אליהו את הרבנים מחו"ל שחתמו למען קהילת הלהט"ב.

הרב שמואל אליהו , כ' באב תשע"ח

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: אלירן אהרון

קראתי את המכתב של הרבנים והרבניות שקוראים לרבנים להכיל ולכבד את הלהטבי"ם והרגשתי את הרוח הכבדה של הגלות ששורה על חותמיו.

האמת היא שכל מי ששם קצת לב לרשימת החותמים ימצא שכמעט כולם חיים בגלות והאחרים התחנכו שם. קצת הרבנים מישראל שחתומים לקישוט מוכיחים שאפשר להיות גלותי גם כשאתה גר בישראל, ואפשר להיות בן חורין גם כשאתה גר בארצות הגולה.

אחי החותמים. אם אתם מפחדים לומר את דבר ה' בלי בושה, לפחות תעריכו את אלה שלא מפחדים. למה אתם מנסים להדביק אותנו בפחדים שלכם ולא לומר דעת תורה. איך אתם מבקשים מאיתנו לומר שהתועבה הזאת נורמאלית, בריאה ולא סטייה כלל ועיקר.

תגידו לנו בבקשה מי ניסח את המכתב שחתמתם עליו? מי הכניס לכם במכתב את כל המסרים של הארגונים הלהט"בים? מי הכניס לכם במכתב את המסר שילד שגדל לשני אבות או לשתי אמהות יגדל בריא ושמח ובלי שום בלבולים נפשיים? מי הכניס במכתב בין השורות את האמירה שהרבנים מתנשאים? מי הכניס במכתב שההומואים והלסביות הם האוכלוסיה הכי המסכנה שצריכה חיבוק אוהב ומכיל?

איך לא רעדה ידכם שכתבתם כי הרבנים אחראים לשפך דם נקיים בירושלים. איך חתמתם על מכתב שאומר כי דעת תורה גורמת ל"אלימות נוראית מילולית ופיזית". רק חסר שתכתבו כי היהודים אשמים בכל המגיפות שבעולם.

איך לא שמתם לב שבכל העולם אחוז ההתאבדוית בין הלהטב"ים הוא גדול עד אימה. שאחוז הדיכאון הוא חלק מהחיים המסכנים שלהם. איך זה לא מדליק אצלכם נורה אדומה להבין שדרך החיים שלהם עקומה, לא טבעית ולא בריאה בלי קשר למה שתגידו.

אחי הרבנים חיזרו בכם ומשכו את חתימתכם חזרה! מילא מכרתם את ערכי הנצח של התורה תמורת קצת כבוד, למה למכור את האחים שלא מפחדים בשביל קצת לגיטימאציה מהאלימים הללו שקוראים לעצמם "נאורים".