כצל'ה תומך במפלגתו של אריה קינג

יו"ר האיחוד הלאומי לשעבר יעקב כץ (כצל'ה) הוציא הודעה שבה הוא מביע תמיכה ישירה במפלגת "מאוחדים" של אריה קינג ודב קלמנוביץ'.

ערוץ 7 , כ' באב תשע"ח

יעקב (כצל'ה) כץ
יעקב (כצל'ה) כץ
צילום: יונתן זינדל

יו"ר האיחוד הלאומי לשעבר יעקב כץ (כצל'ה) הוציא הבוקר (רביעי) הודעה שבה הוא מביע תמיכה ישירה במפלגת "מאוחדים" של אריה קינג ודב קלמנוביץ' בירושלים.

"אני מברך את אריה קינג, דב קלמנוביץ' הגיבור שמסר את נפשו על בניין הארץ, ויונתן יוסף נכדו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, שהמפלגה שלהם תצליח בגדול. אני קורא לכל הציבור הדתי לאומי להצביע להם, הם יכולים לחבר דתיים, מסורתיים, חרדים וחילונים".

יו"ר סיעת "מאוחדים", אריה קינג תקף את הודעת האחדות בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי ואמר "זהו איחוד מביש שבבסיסה בגידה בתושבי ירושלים ובעיקר פחדנות. לא אחדות הציונות הדתית או טובתם של תושבי העיר הולידו את 'האיחוד' המדובר, אלא 'פולישטיקים' ופוליטיקה מפלגתית קטנה ומבישה. זה לא האיחוד הלאומי אלא החיקוי הלאומי".

קינג התייחס גם להדחתו של המשנה לראש העיר ירושלים דב קלמנוביץ' מרשימת האיחוד הלאומי ואמר: "זוהי הפעם הראשונה מאז נוסד האיחוד הלאומי שהוא מוותר על נציג פוליטי מטעמו כשמנגד כידוע יושב במאוחדים נציג המפלגה, וכשלכולם ברור, לרבות חברי מזכירות בכירים מטעם המפלגה, שיצאו אמש בגלוי בחריפות כנגד ההחלטה ההזויה, שלא קיימים כל שיקולים אידיאולוגיים, ערכיים או עקרוניים אשר הובילו את מקבלי ההחלטות להחלטה ההזויה".

בנוסף, פעילים במפלגה התרעמו השבוע בקבוצות הוואטסאפ השונות על ההחלטה להציב את גורי פרוידיגר כנציג של האיחוד הלאומי ברשימה למרות שהאחרון הינו פעיל ידוע של הבית היהודי.