בשבע מהדורה דיגיטלית

מרעננים את המורשת

תוצאות סקר TGI שפורסמו השבוע בתחום הרדיו, הזכירו קצת את סיפור דוד וגוליית.

חגית רוזנבאום , כ"א באב תשע"ח

תאגיד השידור 'כאן'
תאגיד השידור 'כאן'
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המגמה הכללית של האזנה לתוכניות רדיו נמצאת בירידה ניכרת. בלטה במיוחד הצניחה בהאזנה לענקית הרדיו גלי צה"ל בחצי השנה האחרונה (מ‑24.1 אחוזים ל‑21.1 אחוזים), וגם אחותה גלגלצ רשמה ירידה של כאחוז בנתוני ההאזנה.

בלי לפרט את שאר נתוני הטבלה, נציין שמי שהפתיעה לטובה בין אחיותיה הגדולות היא דווקא התחנה הדתית 'כאן מורשת', לשעבר 'רשת מורשת' של קול ישראל. 'כאן מורשת', שמשדרת כתחנה ארצית והחלה בתהליך התרעננות ניכר מאז כניסתה לעידן תאגיד השידור הציבורי, זכתה להתחזקות מרשימה: אחרי הירידה שספגה לפני כחצי שנה, עלה כעת מספר המאזינים מ‑2.6 אחוזים ל‑4 אחוזים ומתקרבת בצעדי ענק אל ותיקת תחנות הרדיו החרדי 'קול חי'.

והטבלה לא משקרת. לא שהייתי חותמת על כל מילה שמשודרת בתחנה הזאת, אבל לעומת החומר שמספקים שדרנים אחרים על הסקאלה אין פה תחרות. לאורך היממה אפשר ליהנות בה ממוזיקה יהודית לסוגיה, משיעורים ותוכניות שו"ת עם רבנים מכל הסוגים, וגם מאקטואליה יהודית קולחת (וזה המקום לפרגן לעמיתנו מנדי גרוזמן, שמוביל כמה מתוכניות הדגל בתחנה).

בקיצור, אם אתם לא בעניין של התבודדות תוך כדי נסיעה, האזנה ל'מורשת' היא אופציה מומלצת לנוסע הדתי וגם התורני שמחפש האזנה לתוכניות איכותיות. על הדרך תעשו עוד מצווה ותרדו ממצבת המאזינים של התחנות שלא באמת מגיע להן.