"בטוחים בצדקת דרכנו"

מועצת אשכול נפרדה ממפקד החטיבה הדרומית שמונה למח"ט הקומנדו בטקס מרגש. ראש המועצה: "קובי הוא לוחם עז רוח, מנהיג וחבר".

קובי פינקלר , כ"א באב תשע"ח

ירקוני עם אל"מ הלר
ירקוני עם אל"מ הלר
דוברות מועצת אשכול

המועצה האזורית אשכול נפרדה אמש (רביעי) מאל"מ קובי הלר, ששימש בשנתיים האחרונות כמפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה, באחת התקופות המאתגרות שידע האזור.

בין הלר, שמונה לאחרונה למפקד חטיבת הקומנדו, ובין בעלי התפקידים במועצה וביישובים נוצר קשר הדוק ויוצא דופן.

הלר הקפיד לקיים קשר שוטף בכל שעות היממה עם אנשי המועצה, להיפגש עם תושבים בתכיפות במטרה לשמוע באופן בלתי אמצעי את הצרכים והתחושות ולפרוס בפניהם את הערכויות הצבא הייחודיות על רקע המציאות.

הלר גם הקפיד להגיע לטקסים ולאירועים חגיגיים במועצה כולל הנחת אבן הפינה להקמת בתי ספר חדשים.

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, אמר, "קובי הוא לוחם עז רוח, מנהיג וחבר. אך יותר מכל הוא אדם. בעוז רוחו, אישיותו היחודית ואהבתו העמוקה להתיישבות, הוא היה לנו למגן אנושי, באחת התקופות הרגישות שידענו. חותמו ישאר איתנו".

אל"מ קובי הלר ציין, "לאורך השנים מנסים ארגוני הטרור- החמאס, הג'יהאד האיסלאמי ואחרים לכרסם בחוסן ההתיישבות ולפגע בכוחותינו. בשנתיים האחרונות, נלחמנו ועודנו נלחמים באיומים השונים. במשמרת שלי, פגענו באופן משמעותי באיום המנהרות, מנענו ניסיונות חדירה של האויב, איתרנו מטענים וחיזקנו את המכשול. בתקופה מורכבת זו, בה הורגשה מתיחות לא אחת, אנו בטוחים בצדקת דרכנו מתמיד ומתחייבים להמשיך ולחזק את הביטחון ותחושת הביטחון בקרב תושבי המועצה האזורית אשכול. השדות כאן פורחים, המפעלים משגשגים, ההתיישבות איתנה ומהווה מקור לגאווה לחברה הישראלית".