מחאות בשומרון בעקבות התאונה הקטלנית

תושבי ברוכין יצאו אחר הצהריים לצומת הכניסה לישוב בה נהרג אתמול בתאונה אריאל דרסינובר ז"ל. יוסי דגן: "למנוע את האסון הבא"

ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ח

זירת התאונה, סמוך לכניסה לברוכין
זירת התאונה, סמוך לכניסה לברוכין
צילום: TPS

תושבי הישוב ברוכין יקיימו אחר הצהריים (חמישי) הפגנת מחאה בצומת הכניסה לישוב, בה נהרג אתמול בתאונה אריאל דרסינובר ז"ל.

התושבים יקיימו את המחאה בשעה 16:00 בה תיערך הלוויתו של אריאל, בדרישה לטפל במצב הבטיחותי של הצומת.

מארגנת המחאה, תושבת הישוב תמר שפיר, דורשת פעולה מיידית של הרשויות, "אף אחד לא מופתע, זה היה עניין של זמן עד שיתרחש אסון בצומת. הכתובת היתה מרוחה בדם על הכביש. כל כך צפוי שמישהו היה צריך לשלם בחייו עד שדברים יזוזו".

שעתיים מאוחר יותר, בשעה 18:00, מתכוונים תושבי הישוב נופי נחמיה הסמוך לאריאל לקיים מחאה בצומת כביש הגישה לישוב, בדרישה להסדיר את הצומת.

לדברי ניר רובין, תושב הישוב, "בטיחות בסיסית בכבישים זה לא עניין פוליטי. דורשים לסלול נתיב השתלבות עכשיו! לא נחכה שמישהו ימות".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגבה את התושבים ואומר, "הסדרת הצומת היא נושא של הצלת חיים כפשוטו.. אני קורא למשרד התחבורה לזרז את הסדרת צומת הכניסה לברוכין. וקורא לממשלה למנוע את המשפחה האבלה הבאה, למנוע את האסון הבא ולצאת להסדרת צומת נופי נחמיה ללא קשר לאישור המדיני של התב"ע של הישוב. לו נושא האישור המדיני של התב"ע של הישוב ברוכין לא היה מעכב את הסדרת הצומת, היום אריאל היה מהלך בינינו מחייך ובדרך לחופתו".

לפני כחצי שנה קיים ראש המועצה האזורית שומרון סיור עם המשנה למנכ"ל משרד התחבורה ועם בכירים מחברת נת"י, קמ"ט תחבורה, מהנדס תנועה במשטרה בצומת ברוכין, ובעקבות הסיור, החל תכנון מחודש להסדרת הצומת. לפני כשבועיים התקבלה במשרדי המועצה התכנית הראשונית להסדרת הצומת, אשר כוללת נתיבי פניה חופשית, נתיבי האצה והאטה וכן הסדרת איי תנועה. לצורך השלמת התכנון, נדרש לבצע התאמה של התכנית אל מול התשתיות המונחות בשטח. עם זאת כאמור ראש מועצת שומרון קורא שלא לעכב הסדרת צמתים נוספים בישובים לא מוסדרים, ולמנוע סיכון מיותר של חיי אדם.