"הקצין שניסה להתנקש בהיטלר - בוגד"

אחד ממנהיגי מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" עורר סערה כאשר כינה "בוגד" את הקצין שניסה להתנקש בהיטלר.

ניסן צור , כ"ב באב תשע"ח

מינכן - גרמניה
מינכן - גרמניה
צילום: ISTOCK

לארס שטיינקה, אחד ממנהיגי הדור הצעיר של מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" שמיצבה את עצמה כמפלגה המתנגדת להגירה המוסלמית למדינה, עורר סערה כאשר העלה פוסט בדף הפייסבוק שלו בו כינה "בוגד" את הגנרל קלאוס פון שטאופנברג שניסה להתנקש באדולף היטלר.

שטיינקה גם כתב כי "העלילה להתנקש בחייו של היטלר היה ניסיון מביש של פחדן להציל את עורו מפני בנות הברית שהתקרבו לנצח את המלחמה".

העיתון הגרמני "די וולט" דיווח על הפוסט שהעלה שטיינקה וטען כי יש בידיו צילום מסך בו מגן חבר המפלגה הגרמנית על היטלר ומכנה את הקצין שניסה להתנקש בו "בוגד".

שטיינקה עצמו הכחיש כי כינה את המתנקש "בוגד" ואמר כי "זה לא היה פוסט פומבי ולא תמצאו אותו בדף הפייסבוק שלי".

הפוסט של שטיינקה, הנחשב לאחד המנהיגים הבולטים של הדור הצעיר של "אלטרנטיבה לגרמניה" עורר סערה וגרר ביקורת חריפה מתוך מפלגתו שלו.

אלכסנדר גולנד, אחד ממנהיגי "אלטרנטיבה לגרמניה" ביקר בחריפות את הפוסט ואמר כי "מדובר בטיפשות חסרת שחר". בראיון לתקשורת הגרמנית אמר גולנד כי "פון שטאופנברג הוא גיבור של ההיסטוריה הגרמנית. שטיינקה פסל את עצמו מהשתייכות למפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" וצריך להוציא אותו משורות המפלגה".

יורג מאוטן, המנהיג המשותף השני של "אלטרנטיבה לגרמניה" אמר כי "הערותיו של שטיינקה לחלוטין אינן מקובלות. הן חושפות אי הבנה אבסורדית של ההיסטוריה ואין להם שום מקום". הוא הוסיף כי הנהגת המפלגה תדון בנושא בשבוע הבא ותחליט האם לסלק משורותיה את שטיינקה.