מחאה בתל אביב נגד חוק הלאום

אלפי בני אדם הגיעו לכיכר רבין בתל אביב למחות על חוק הלאום ולהביע הזדהות עם המאבק הדרוזי.

ערוץ 7 , כ"ג באב תשע"ח | עודכן: 23:54

המחאה בתל אביב
המחאה בתל אביב
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

אלפים הגיעו הערב לעצרת הזדהות עם העדה הדרוזית בכיכר רבין בתל אביב, במחאה על חוק הלאום.

בעצרת צפויים להשתתף המנהיג הרוחני של העדה השיח מואפק טריף, תת-אלוף במיל' אמל אסעד, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי וזאת לצד אנשי צבא לשעבר, פעילים חברתיים ומנהיגים מקומיים נוספים.

"מטה המאבק בחוק הלאום שהוקם בימים האחרונים קורא לציבור הישראלי להביע את מחאתו ולהתייצב לצד אחינו הדרוזים למען שמירה על האיזון באופייה של המדינה כיהודית ודמוקרטית", נמסר מהמארגנים.

"המחאה הזו חיונית ומשמעותית עבור כל אזרחי המדינה, שרואים חשיבות בשמירה על צביונה הדמוקרטי של מדינת ישראל. על כן, זו מחאה של כל אזרח שרואה בחוק עיוות מוחלט של הכרזת העצמאות ומוחה על מחיקת ערך השוויון מהגדרת זהותה של המדינה".

ראש האופוזיציה ציפי לבני אמרה בכיכר, "ביבי תחליט - חוק הלאום הזה או מגילת העצמאות. באיזה צד אתה? התשובה המהדהדת של הרבבות הערב ברורה.

אפשר עדיין להגיע לאחדות סביב מגילת העצמאות במקום חוק הלאום הזה. אנחנו מתחייבים לחוקק את העקרונות החוקתיים שבמגילת העצמאות כחוק יסוד כך שמדינת ישראל תהיה מדינת הלאום של העם היהודי עם שוויון זכויות לאזרחיה. גם יהודית וגם דמוקרטית".

עוד הוסיפה לבני כי "רבבות הזכירו לממשלה שהיא שכחה מה זאת מגילת העצמאות. אז היו מנהיגים שידעו למען האחדות לשים בצד מחלוקות ושיקולים פוליטיים כדי להתמודד עם אתגר הקמת המדינה. היום בשביל פלגנות, הפרד ומשול וצרכים פוליטיים, נתניהו מוכן לקרוע את מגילת העצמאות ויחד איתה את החברה בישראל".

נציין כי ישיבה שהתקיימה ביום חמישי בין הצוות של לשכת רה"מ לבין העדה הדרוזית פוצצה לאחר שנטען כי תא"ל במיל' אמל אסעד כינה את מדינת ישראל "מדינת אפרטהייד", ונתניהו לא היה מוכן שהוא ינכח בחדר.