"ליצמן לא יכול להתעמר בבלייני השוק"

לדברי ראש העיר ניר ברקת, אנשי מחנה יהודה פועלים לפי החוק. "יש להם זכויות, הן יישמרו, וליצמן לא יכול להתעמר בהם", אמר.

מיכל לוי , כ"ג באב תשע"ח

שוק מחנה יהודה
שוק מחנה יהודה
מאיר סלע

ראש עירית ירושלים ניר ברקת התייחס במהלך סוף השבוע האחרון לניסיונות של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לסגור את מקומות הבילוי בשוק מחנה יהודה בשעות הערב והבהיר כי לא ייתן לכך יד.

"אנשי מחנה יהודה פועלים לפי החוק, יש להם זכויות, הן יישמרו, וליצמן לא יכול להתעמר בהם", אמר ברקת בראיון לעיתון העסקים 'גלובס'.

ברקת הבהיר כי יאפשר את המשך הפעילות במתחם. "אנחנו נאפשר את הפעילות בערבים, במסגרת המידתיות. יש גם אנשים שגרים שם ולכן נתייחס לכל דבר באופן ענייני. אם מישהו מגזים לפי חוק הרעש, נחזיר אותו לתלם. סך הכול מחנה יהודה הוא מקום ראוי וטוב, שצמח בתקופתי בצורה יוצאת דופן, ואנחנו מעוניינים שימשיך לפעול ולהתפתח".

בדבריו התייחס לבחירת בירושלים וחזר להביע תמיכה בזאב אלקין. "אני תומך בו בלי קשר לכלום, כי אני חושב שיש לו יכולת להתמודד עם מערכות מורכבות", אמר והתייחס לשמועול לפיהן נרקם דיל פוליטי בינו לאלקין. "הוא היה יו"ר קואליציה מוצלח וידע להביא משאבים לעיר כשר לענייני ירושלים. עבורו כשר בכיר בממשלה זו הקרבה ולקיחת סיכון לבוא לעיר, ואני מאוד מעריך את זה".

בדבריו הבהיר כי אינו פוקד חרדים לליכוד. "החרדים בירושלים הם ליטאים של יהדות התורה, מה להם ולליכוד? אני מאמין בלפקוד ליכודניקים אמיתיים, לא כאלה שמתפקדים רק לצורכי הפריימריז. לאורך הזמן זו הגישה הכי משתלמת. ובכל מקרה, לא פקדתי חרדים לליכוד", אמר.