רגב: השמאל עסוק בפוליטיקה קטנה

שרת התרבות מירי רגב תקפה הערב (מוצאי שבת) את הפגנת השמאל בתל אביב.

חזקי ברוך , כ"ג באב תשע"ח

מירי רגב
מירי רגב
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

שרת התרבות מירי רגב תקפההערב (מוצאי שבת) את הפגנת השמאל נגד חוק הלאום הנערכת בכיכר רבין בתל אביב.

"בזמן שהעפיפונים בוערים באוויר ובלוני התבערה ממשיכים לסכן את חיי התושבים בדרום, אבי גבאי ומחנה השמאל ממשיכים לעסוק בפוליטיקה קטנה ומנסים להבעיר אש בין העדה הדרוזית לממשלת ישראל. זה לא יצליח לגבאי ולחבריו בשמאל", כתבה.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן תקף את המחאה ואמר כי בין המשתתפים נמצאים גם פוליטיקאים ואנשים עם אינטרס שמלבים את האש.

בריאיון למהדורת חדשות סוף השבוע הביע ארדן תמיכה בחוק הלאום, אמר שהוא משלים את חוקי היסוד הקיימים וציין כי הצוות שיקים ראש הממשלה יתן מענה למצוקת הדרוזים.

עשרות אלפי בני אדם הגיעו הערב (מוצאי שבת) לכיכר רבין בת"א להשתתף בעצרת המחאה נגד חוק הלאום וכאות הזדהות עם המאבק של העדה הדרוזית בחוק.

המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, השיח' מואפק טריף, נאם בעצרת וקבל על כך שהמדינה לא רואה בדרוזים כאזרחים שווי זכויות. "לדאבוני למרות הנאמנות הבלתי מסויגת שלנו למדינה, היא לא רואה בנו אזרחים שווים. בני העדה הדרוזית חשים ובצדק כי מבקשים לקחת להם את הישראליות, מוציאים אותם מחוץ למחנה".

בין המשתתפים: המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית השיח מואפק טריף; תא"ל (מיל') אמל אסעד; ראש שב"כ לשעבר יובל דיסקין; ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, אלוף (מיל') אורנה ברביבאי, פרקליט המדינה לשעבר, פרופ' משה לדור; אשת התקשורת לוסי אהריש; נציגי המשפחות השכולות ואחרים.