הקבינט ידון בהסכם עם חמאס

השרים ידונו בתוכנית ההסדרה של שליח האו"ם לאזור שמקודמת יחד עם מצרים. משפחות החיילים והאזרחים שבידי חמאס דורשים להיפגש עם נתניהו

ניצן קידר , כ"ד באב תשע"ח

בדרך לישיבת קבינט. ארכיון
בדרך לישיבת קבינט. ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס אחר הצהריים (ראשון) לדון במאמצים אותם מובילים שליח באו"ם ניקולאי מלאדנוב וראש המודיעין המצרי עבאס כאמל להגעה להסדרה מדינית בין ישראל והפלסטינים בגבול עזה.

על פי דיווחים פלסטיניים, ארגון הטרור חמאס כבר הביע נכונות לקבל את תוכנית ההסדרה המצרית הכוללת רגיעה עם ישראל והעברת ניהול הנעשה בעזה לידי הרשות הפלסטינית.

מדובר בתוכנית שעתידה, אם תאושר על ידי הקבינט, להתבצע בשלבים. בשלב ראשון, אחרי הפסקה מוחלטת של טרור הבלונים וכל סוג של ירי אחר מעזה, ייפתח מעבר רפיח באופן קבוע ויינתנו הקלות במעברים לישראל ובנוסף יוגדל מרחב הדיג לדייגי עזה.

אם השלב הראשון יוכתר בהצלחה, לאחריו עתידים להיפתח מגעים להשבת האזרחים הישראלים וגופות החיילים המצויים בידי חמאס, כשהתמורה העיקרית תהיה קידום פרוייקטים בינלאומיים משמעותיים מאוד למען האוכלוסייה בעזה.

נציין כי הקבינט יקיים בישיבתו היום דיון בתוכנית, אך קיימת סבירות גבוהה שיידרש דיון נוסף לפני שהשרים יתקשו להכריע בסוגיה.

עוד לפני כינוס הישיבה, יערכו משפחות חיילי צה"ל והאזרחים הישראלים המוחזקים בידי עזה מסיבת עיתונאים משותפת ואחריה יצעדו לשערי משרד ראש הממשלה וידרשו להיפגש עם בנימין נתניהו, לפני כינוס ישיבת הקבינט.

אחר הצהריים, בזמן הישיבה, יקיימו משפחות גולדין, שאול, מנגיסטו ואבו גנימה משמרת מחאה מול מעונו של ראש הממשלה בירושלים.