ח"כים: "הקמפיין נלקח מ'דר שטירמר'"

ח"כים חרדיים הביעו זעזוע מהקמפיין הפרובוקטיבי בירושלים נגד 'התחרדות' העיר וטענו כי נראה שהוא לקוח מהשבועון הנאצי 'דר שטירמר'

מיכל לוי , כ"ה באב תשע"ח

מתוך המודעה הפרובוקטיבית
מתוך המודעה הפרובוקטיבית
צילום: דוברות הקמפיין

הקמפיין הפרובוקטיבי של רשימת "הבית היהודי-האיחוד הלאומי" בירושלים הצליח להרגיז חברי כנסת חרדים שטענו כי הוא עובר את גבול הטעם הטוב ומזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה של העם היהודי.

"הקמפיין המסית של הבית היהודי בירושלים נראה כאילו נלקח מהשבועון 'דר שטירמר' הגרמני ומזכיר תקופות אפלות. אז מה הפלא שהפרסומאי אילן שילוח המתפרנס גם מהציבור החרדי, מרגיש בנוח לטנף כלפי ציבורים שלמים", אמר חה"כ ינון אזולאי (ש"ס) בתגובה לקמפיין.

גם ח"כ מיכאל מלכיאלי שכיהן בעבר כחבר מועצת העיר ירושלים טען כי מפלגנות - לא מרוויחים. "מפלגת הבית היהודי בירושלים המפולגת שקיבלה בבחירות אחרונות למועצת העיר ירושלים מנדט בודד ויחיד, חושבת שאם תצא לקמפיין כנגד המגזר החרדי תחת הכותרות "רק בית יהודי יבלום את השפעת החרדים", היא תרוויח משהו.

"חברי בבית היהודי, ממליץ לכם, להשקיע את זמנכם באיחודים הפנימים שלכם בתוך הציונות הדתית בירושלים, שבמסגרתה כל בוקר יש הודעה על פילוג ואיחוד מחדש, ולעזוב אותנו. מלהתקיף את השני, לא מרוויחים", הוסיף.

מסיעת יהדות התורה בירושלים נמסר בתגובה: "קמפיין ההשחרה של סניף הבית היהודי בירושלים שהתפרסם הבוקר לא ראוי ולא מכבד. אנחנו מקווים וסומכים על כך שיש במפלגה מבוגרים אחראים שיעצרו אותו ולא יתנו לשיח להיגרר למקומות אפלים של הסתה והפחדה״.

יש לציין כי השר נפתלי בנט התנער מהקמפיין והבהיר כי לא היה על דעתה של מפלגת הבית היהודי. "זו אינה דרכנו", אמר.