פיגוע השריפה: היום תוגש הצהרת תובע

הצהרת תובע תוגש נגד החשודים במעורבות בפיגוע השריפה במלונית בירושלים, מבצע ההצתה ושני חשודים נוספים שידעו על כוונתו וסייעו לו.

ערוץ 7 , כ"ה באב תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: Uri Lenzi/Flash90

המשטרה תגיש היום (שני) הצהרת תובע נגד שלושה חשודים במעורבות בפיגוע השריפה במלונית בירושלים לפני כשבוע וחצי.

החקירה נפתחה מייד לאחר הדיווח הראשון על שריפה שהחלה להתפשט במקום, וגרמה לפציעתם של מעל 10 בני אדם בדרגות פציעה שונות ופציעתו של שוטר, שפונו לקבלת טיפול בבתי החולים.

תוך זמן קצר, איתרו השוטרים את החשוד העיקרי בהצתה, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-30 לחייו, והוא נעצר לחקירה, במהלכה אף שיחזר בפני חוקרי המשטרה את שאירע באותו לילה והאופן בו ביצע על פי החשד את ההצתה וגרם לשריפה במלונית. במשטרה טוענים כי ההצתה בוצעה על רקע כספי ורומנטי.

עם התקדמותה של חקירת המשטרה, עלה חשדם של החוקרים כי ישנם שני מעורבים נוספים שעל פי החשד ידעו אודות כוונותיו של החשוד ואף תכננו יחד אתו את ההצתה וגם הם נעצרו לחקירה.

החשודה הנוספת, אשה בשנות ה-30, חשודה בכך שידעה אודות הכוונה לבציע את ההצתה ואף סיפקה אמצעים שונים לביצועה. היא חשודה גם בכך שסייעה לחשוד המרכזי לשבש את זיהויו לאחר ביצוע העבירה במטרה להימלט מהמקום.

החשוד הנוסף, צעיר בן 22, חשוד בכך שידע על כוונותיו של החשוד בהצתה, וסייע לו גם כן על מנת לשבש את איתורו לאחר ביצוע העבירה.

היום תגיש כאמור המשטרה הצהרת תובע נגד שלושת החשודים בגין העבירות המיוחסות להם במסגרת דיון הארכת מעצרם.

"מדובר בעבירה חמורה שהביאה לפציעתם של מעל 10 בני אדם ובהם שוטר, ושיכלה להסתיים באסון כבד מאוד הן בנפש והן ברכוש, ובייחוד בעבירות חמורות אלו, לא נרפה ונפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו, כפי שעשינו במקרה זה, על מנת להגיע לזהותם ולהביא למעצרם של כלל המעורבים", ציינו היום במשטרה.