היועץ האסטרטגי לא מתחרט

היועץ האסטרטגי של הבית היהודי בירושלים לא מתחרט על המודעה האנטי חרדית שפרסמה הסיעה המקומית. "עוזבים את ירושלים כי היא מתחרדת".

בני טוקר , כ"ה באב תשע"ח

מתוך המודעה הפרובוקטיבית
מתוך המודעה הפרובוקטיבית
צילום: דוברות הקמפיין

היועץ האסטרטגי של קמפיין הבית היהודי בירושלים, יהושוע מור יוסף, לא מתחרט על המודעה הפרובוקטיבית שפרסמה הסיעה היום ופגעה בציבור החרדי.

"לפעמים טוב להקצין עמדות כדי לעורר שיח. המודעה אולי הייתה חריפה מדי ופרובוקטיבית אבל סביב זה אפשר לפתח את השאלות המרכזיות", טוען מור יוסף בראיון לערוץ 7.

הוא מבהיר שהמטרה לא היתה כאן מתקפה על הציבור החרדי. "אני לא נגד חרדים, הם בני ברית שלנו בהרבה מובנים. אבל צריך לקחת אחריות על כלל ירושלים. אנחנו לא מתעסקים במתקפה, אלא באיך יראה ההרכב הבא של עיריית ירושלים ולמי יהיה את הכוח. כל ראש עיר שייבחר יהיה זקוק לחרדים ולכן צריך מולו ציונות דתית חזקה בקואליציה כדי שהיא תדאג לכלל ישראל".

מור יוסף גורס כי מצב בו ראש העיר תלוי בחברי המועצה החרדים אינו בריא לעיר. "היום החרדים מאוד דומיננטיים בירושלים והתוצאה היא שהציונות הדתית והציבור הכללי עוזבים את העיר. הכוח היחידי שיכול לשמור על ירושלים כבירת ישראל ולא כבירת הדתיות, זו הציונות הדתית. ככל שנהיה יותר חזקים, כך ירושלים תהיה פתוחה יותר לכולם - לחילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים".