3 מנפגעי פיגוע השריפה שוחררו מביה"ח

מוקדם יותר היום הגישה המשטרה הצהרת תובע נגד שלושה מהחשודים במעורבות בפיגוע.

ערוץ 7 , כ"ה באב תשע"ח

שערי צדק
שערי צדק
צילום: חזקי עזרא

אילנית עוז ושני ילדיה שנפצעו קשה בפיגוע השריפה במלונית בירושלים שוחררו היום מבית החולים להמשך טפול קרוב לביתם, כך נמסר מבית החולים שערי צדק.

מוקדם יותר היום הגישה המשטרה הצהרת תובע נגד שלושה מהחשודים במעורבות בפיגוע.

החקירה נפתחה מייד לאחר הדיווח הראשון על שריפה שהחלה להתפשט במקום, וגרמה לפציעתם של מעל 10 בני אדם בדרגות פציעה שונות ופציעתו של שוטר, שפונו לקבלת טיפול בבתי החולים.

תוך זמן קצר, איתרו השוטרים את החשוד העיקרי בהצתה, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-30 לחייו, והוא נעצר לחקירה, במהלכה אף שיחזר בפני חוקרי המשטרה את שאירע באותו לילה והאופן בו ביצע על פי החשד את ההצתה וגרם לשריפה במלונית. במשטרה טוענים כי ההצתה בוצעה על רקע כספי ורומנטי.

עם התקדמותה של חקירת המשטרה, עלה חשדם של החוקרים כי ישנם שני מעורבים נוספים שעל פי החשד ידעו אודות כוונותיו של החשוד ואף תכננו יחד אתו את ההצתה וגם הם נעצרו לחקירה.

החשודה הנוספת, אשה בשנות ה-30, חשודה בכך שידעה אודות הכוונה לבציע את ההצתה ואף סיפקה אמצעים שונים לביצועה. היא חשודה גם בכך שסייעה לחשוד המרכזי לשבש את זיהויו לאחר ביצוע העבירה במטרה להימלט מהמקום.

החשוד הנוסף, צעיר בן 22, חשוד בכך שידע על כוונותיו של החשוד בהצתה, וסייע לו גם כן על מנת לשבש את איתורו לאחר ביצוע העבירה.