מכתב הרבניות בעד המשפחה היהודית

רבניות ונשות חינוך מכל קשת הציבור הדתי חתמו על קריאה לחיזוק ערכי המשפחה היהודית. "דעתנו אינה נוחה מהשתקת כל קול נאמן למסורת".

ערוץ 7 , כ"ה באב תשע"ח

משפחה
משפחה
צילום: אייסטוק

פרסום ראשון. לראשונה בתולדות הציונות הדתית חתמה קבוצת רבניות, מלמדות תורה ונשות חינוך על קול קורא בנושא הלהט"ב.

במכתבן קוראות הרבניות לחיזוק ערכי המשפחה היהודית המושתתת על מודל זוגי מסורתי ומוחות על העדר שיח מכבד וסובלני גם כלפי הדעות המתנגדות למחאת הלהט"ב.

"אנו, רבניות, נשות חינוך ומלמדות תורה חשות חובה מוסרית, תוכנית וחינוכית להביע עמדה ברורה וחד משמעית בנוע למושגיםש הפכו שנויים במחלוקת סביב מחאת הלהט"ב", כותבות הרבניות.

הן מוסיפות כי "תורת ישראל מלמדת אותנו באופן חד משמעי מהי משפחה - ברית נישואין בין גבר ואישה שיזכו בעז"ה גם לילדים".

לקריאת העצומה המלאה - לחצו כאן

יחד עם זאת, נשמע במכתבן גם קול אמפתי. "תורת ישראל מלמדת אותנו גם מהי אהבת הרע והזולת ואיך יש להתייחס לאחר, ליתום לאלמנה ולגר. מתוך התורה אנו מצווים לאהוב כל אחד מישראל ולחוש שותפות ואחווה גם כלפי אלו שמתמודדים עם קשיים בתחום זהותם המינית".

הרבניות יוצאות כנגד תרבות ההשתקה אשר לדבריהן לא מאפשרת דיון פתוח וסובלני והבאת דעות שונות לכלל הדיון הציבורי. "אין מקום לטשטש את האיסור החמור והעיוות שבמתן לגיטמציה ל"משפחה חדשה". בבסיס תורת ישראל ערכים שונים לרבות: חמלה, חופש בחירה, שלמות המשפחה, אהבת הרע, כבוד האדם ואיפוק מיני. את כולם יש לקדם אך לא ניתן לבודד את ערך השיוויון וחירות הפרט כערכים בלעדיים".

"המשפחה היהודית שמרה מאז ומעולם על חוסננו כעם והיא תשרוד את תהפוכות הזמן. דעתנו אינה נוחה מהאווירה הציבורית המשתיקה כל קול נאמן למסורת", לשון מכתב הרבניות.